[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

آلکنو به دنبال بهترین ترکیب، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی والیبال در حالی در لیگ ملت‌ها به دنبال آماده کردن خود جهت حضور در المپیک توکیو است که برخی با انتقاد و تمجید‌های بی‌مورد آرامش را از این تیم گرفته‌اند.
 تیم ملی والیبال ایران در هشتمین بازی خود در لیگ ملت‌های والیبال مقابل تیم آلمان شکست خورد. در این بازی همچون هفت بازی قبلی تیم مل، آلکنو ترکیب تیم ملی را تغییر داد تا بتواند به ترکیب مورد نظرش برسد. قطعاً نتایج تیم ملی برای آلکنو دارای اهمیت است؛ اما این مربی به خوبی می‌داند که در المپیک دیگر جای هیچ بهانه‌ای نیست و باید از لیگ ملت‌ها به بهترین شکل استفاده کند.
در این مدت که از آغاز لیگ ملت‌ها گذشته نتایجی که تیم ملی کسب کرده با واکنش‌های اغراق‌آمیزی از سوی مردم و حتی اهالی والیبال  روبه‌رو شده است؛ در حالی که این نتایج را نباید جدی گرفت و باید به چشم بازی‌های تدارکاتی به آن‌ها نگاه کرد. اینکه با پیروزی مقابل آمریکا تمجید‌های بی‌موردی صورت بگیرد اصلاً به صلاح والیبال ایران نیست. انتقاد‌هایی هم که پس از شکست مقابل آلمان شد آن‌قدر بی‌رحمانه بود که انگار تیم ملی در المپیک چنین نتیجه‌ای کسب کرده است.
فراموش نکنیم آلکنو مدت کمی است که سرمربی تیم ملی شده و تا پیدا کردن ۱۲ بازیکن مورد نظرش باید همین رویه را ادامه دهد. هر چند در همین مدت هم اتفاقات جدیدی در روند تاکتیکی تیم ملی در حال رخ دادن است. صحبت‌هایی هم که در خصوص جوانگرایی در تیم ملی می‌شود چندان منطقی نیست. آلکنو از بازیکنانی در تیم ملی استفاده کرده که در پست‌های خود بهترین بودند و در این میان سن و سالشان ملاک انتخاب آن‌ها نبوده است.
فرصت کمی تا المپیک توکیو باقی مانده و بهترین کمکی که می‌شود به تیم ملی کرد عدم نقد‌های اشتباه و احساساتی است. حتی تمجید‌های بی‌مورد هم می‌تواند باعث دیده نشدن نقاط ضعف تیم ملی ‌شود؛ به همین خاطر باید اجازه داد این تیم  در لیگ ملت‌ها به دنبال آزمون و خطا باشد؛ چرا که المپیک جای هیچ آزمون و خطایی نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی