[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

وقت خردمندی، روزنامه شیراز نوین

سعید رضا امیر آبادی - روزنامه نگار:

وعده‌های همه نامزدهای ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر دلنشین شده است. آنها از ریشه‌کنی فساد و بهبود اوضاع معیشتی و باروری پتانسیل‌های خفته سخن گفته و نوید روزهای روشنی را می‌دهند که تعبیر آن به خواب و رؤیا شبیه است. اما فاصله میان شعار تا عمل به فرسنگ‌ها می‌رسد و ملت ایران به چنان بلوغ فکری و درک اجتماعی رسیده‌اند که فریفته واژگان خوش‌رنگ‌ولعاب نشوند. به یاد داشته باشیم که فراوانی واژگان و عبارت‌های دلنشین و بدون پشتوانه، به دل‌زدگی مخاطبان که همانا مردم هستند، خواهد انجامید و این در حالی است که در شرایط حاضر یک رأی هم برای آینده و امنیت ایران اهمیت دارد...

به همین دلیل باید از نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر خواست تا با بهره گیری از علم مخاطب شناسی و در نظر گرفتن شرایط حاکم بر جامعه، در شاه‌راه تبلیغات قدم بزنند.
تاریخ انتخابات در ایران فراز و فرودهای بیشماری را پشت سر گذاشته و نتیجه این ماجرا به بلوغ فکری و درک سیاسی و تجربه مندی مردم انجامیده است. اینک مردم به خوبی می‌داننند که با به قدرت رسیدن یک جریان به یک باره دروازه‌های بهشت به روی آنها باز نخواهد شد؛ بلکه نیازمند مدیریتی توانمند هستیم تا کشتی طوفان زده اقتصاد ایران را با تدبیر و دوراندیشی و سیاست‌های خردمندانه به ساحل آرامش هدایت کند. با پشت سر گذاشتن داستان یارانه‌ها و آنچه در دولت‌های پیشین گذشت، بسیاری از مردم ایران به این نتیجه رسیده اند که پرداخت چندده هزار تومان پول نقد به آنها، مقارن با انفجار بهای حامل‌های انرژی و حقیرتر شدن سفره‌های معیشتی است؛ چراکه کشور از درآمدهای نفتی بنا بر تحریم‌های ظالمانه ای که بر ما روا می‌شود، محروم مانده است و پرداخت مبالغ اغواکننده به مردم در قالب یارانه و هر نام پرطمطراق دیگر که روی آن بگذاریم، به معنای چاپ پول‌های بی پشتوانه یا تکرار داستان مرارت بار بورس است. به همین دلیل قشر عمده ای از جامعه ایران از دولت مصرانه می‌خواهند تا دیگر به وادی پرفراز و نشیب پرداخت پول دستی وارد نشود و چنانچه منابعی هم برای پرداخت یارانه به مردم در دسترس دارد، از آن برای اشتغال زایی، گسترش خدمات درمانی و پزشکی، حمایت از جامعه مستأجران برای خانه دار شدن در قالب وام‌های قرض الحسنه، حفظ و نگهداری از محیط زیست، واردات دارو، رسیدگی به شرایط ناگوار زندگی در سیستان و خوزستان و سایر نقاط محروم، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و مواردی از این دست استفاده کند. آثار مثبت این موارد مثل تزریق پول نقد به جیب مردم نیست که به صورت آنی و یک شبه رضایتمندی کورکورانه ایجاد کند؛ بلکه سرمایه گذاری در عرصه زیرساخت‌ها کیفیت زندگی ایرانیان را متحول کرده و شرایط کشور را در حوزه‌های مختلف ارتقا می‌دهد. بنابراین اینک فصل هوشیاری ملت ایران فرا رسیده است. بسیاری از واژگان دلنشین و عبارت‌های گوش نواز تنها روی کاغذ رسم می‌شوند و در مقام عمل قابلیت اجرایی خود را از دست می‌دهند. بنابراین در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر به افرادی رأی دهیم که از تبلیغات پرطمطراق و شعارهای پوپولیستی پرهیز کرده و در گفته‌های آنها نشانی از رویکردهای منطقی و مبانی کارشناسانه و دلسوزی‌های حقیقی و تخصص دیده می‌شود. در برهه حساس کنونی ما به مردان و زنانی نیاز داریم که از افراطی گری و عقاید رادیکالی و ماجراجویی و تلاش برای کسب تجربه مبرا باشند و مقصود آنها از قبول مسئولیت، ارائه خدمت راستین به اقشار شریف مردمی باشد که در سخت ترین شرایط پشتوانه محکمی برای کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده اند. این روزها همه وعده‌های همه نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای شهر دلنشین شده است. به همین دلیل وقت خردمندی ملت بزرگ ایران فرا رسیده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی