[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

۷۷هزار و ۶۰۰ دوز واکسن کرونا در سه شهرستان جنوب فارس تزریق شد، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: تاکنون ۷۷هزار و۵۹۳ دوز واکسن علیه کرونا به گروه‌های هدف شامل کادر درمان، بیماران خاص، پاکبانان شهرداری و سالمندان بالای ۷۰ سال در شهرستان‌های لارستان، اوز و خنج تزریق شده است. وحید یگانه، دیروز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۱۷هزار و ۵۵ دوز طی دو مرحله به این گروه‌های هدف تزریق شده که ۱۵هزار و ۴۶۸ از این تعداد از نوع اسپوتنیک، بهارات، سینوفارم و آسترازنکا بوده است. وی بیان کرد: بیشترین میزان واکسن تزریق شده مربوط به آسترازنکا و در یک نوبت بوده که تاکنون۶۰هزار و ۹۳ دوز از این نوع واکسن در این شهرستان‌ها و به گروه‌های هدف تزریق شده است.
یگانه گفت: بر این اساس تاکنون یک هزار و ۱۳۹ دوز تزریق اول اسپوتنیک، ۷۴۹ دوز نوبت دوم اسپوتنیک، ۲۰۰ دوز نوبت اول بهارات، ۱۸۷ دوز نوبت دوم بهارات، پنج هزار و ۵۹۹ دوز نوبت اول سینوفارم، یک هزار و ۵۰۱ دوز نیز نوبت دوم سینوفارم تاکنون در شهرها و مناطق تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی لارستان تزریق شده است. وی همچنین به رنگ بندی بومی مناطق که ابتکار و شروع آن نیز از سوی دانشکده علوم پزشکی لارستان بوده است و هم اینک در بسیاری از مناطق کشور اجرایی می‌شود، اشاره کرد و گفت: بر اساس این رنگ بندی همه روستاها و بخش‌ها به لحاظ میزان مبتلایان و وضعیت کرونایی مورد رصد دقیق قرار می‌گیرد. او بیان کرد: بر اساس همین رنگ بندی انجام شده، هم اینک برخی مناطق و روستاهای شهرستان‌های لارستان، خنج و اوز وضعیتی قرمز و خطرناک دارند و باید تدابیر و تمهیدات ویژه ای برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مناطق بیش از پیش صورت گیرد.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: وضعیت روستای بریز لارستان و برخی مناطق دیگر با وجود شناسایی چندین مورد کرونای هندی و انگلیسی همچنان قرمز و رو به بحرانی شدن است و البته روستای بریز که از هفته قبل قرنطینه کامل شده، تا پایان این هفته همچنان این وضعیت بر آن حاکم است. وی با اشاره به ورود کرونای هندی و آفریقایی در برخی نقاط کشور به ویژه در مناطق جنوبی و استان هرمزگان و سرایت آن به لارستان افزود: با توجه به ارتباطات گسترده مردم شهرهای جنوبی فارس با برخی استان‌های هم جوار و کشورهای حوزه خلیج فارس، احتمال بروز موج جدید و افزایش مبتلایان در این منطقه وجود دارد. یگانه با بیان اینکه ۸۹ درصد جمعیت تحت پوشش در شهرستان‌های لارستان، خنج و اوز تاکنون در زمینه بیماری کووید ۱۹ غربالگری شده اند، گفت: این میزان در سه مرحله بوده است. به گفته معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان در مرحله اول طرح غربالگری ۲۶۵هزار و ۵۶۰ نفر، در مرحله دوم ۱۹۳هزار و ۲۱۳ و در مرحله سوم این طرح نیز ۲۵۸هزار و ۵۱۸ نفر از جمعیت تحت پوشش علوم پزشکی لارستان غربالگری شده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی