[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

تأکید اصلاح‌طلبان بر مشارکت در انتخابات است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس ستاد مرکزی تبلیغات انتخابات عبدالناصر همتی در استان فارس گفت: زیربنای جمهوری اسلامی بر پایه اراده آحاد جامعه بنا شده و صندوق اخذ رأی یکی از نمادهای جدی جمهوری اسلامی است که پشتوانه‌های مردمی نظام را نشان می‌دهد.
سید احمد موسوی صبح دیروز یکشنبه 23 خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، با انتقاد از حس بی تفاوتی که از سوی دشمنان این مرز و بوم پمپاژ رسانه ای می‌شود، افزود: همه ما با هر تفکر حزبی و جناحی دل در گرو کشور داریم و با امید زنده ایم. به همین دلیل رویکرد عدم شرکت در انتخابات پسندیده و وطن پرستانه نیست. وی در ادامه با مطرح کردن این پرسش که چرا باید در شرایط کنونی در انتخابات شرکت کنیم، اظهار داشت: با بی تفاوتی شاهد پیشرفت و تعالی جامعه نخواهیم بود و همه فعالیت‌های بشری همواره بر پایه تحول و جنب و جوش شکل گرفته است.
این فعال سیاسی در بخش دیگری از سخنانش پیام دوم خرداد سال ۷۶ را حرکت و ایستادگی ارزیابی کرد و افزود: با دور ماندن مردم از صندوق‌های رأی پیشرفت حاصل نمی‌شود و اصلاحات به معنای زدودن پیرایه‌‌هایی است که به اصل چسبیده است.رئیس ستاد مرکزی تبلیغات انتخابات عبدالناصر همتی در استان فارس در ادامه اظهار داشت: انقلاب مشروطه ناشی از حضور و تلاش مردم بود و حادثه 28 مرداد را می‌توان محصول بی تفاوتی و دوری مردم از صحنه ارزیابی کرد. در شرایط کنونی هم نباید اجازه دهیم که 28 خرداد امسال به 28 مرداد دیگری در تاریخ ایران بدل شود؛ چراکه دوری از صندوق‌های رأی بر خلاف مسیر توسعه سیاسی و مصلحت کشور است. 
موسوی در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ اشاره کرد و افزود: عدم حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی باعث انتخاب نشدن آیت الله هاشمی شد که خسارت‌های زیادی را برای کشور در پی داشت. بسیاری از اصولگرایان ازجمله آیت الله هاشمی رفسنجانی و حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری در سال‌های گذشته و اخیراً نیز لاریجانی از جمع اصولگرایان به جبهه اصلاح طلبی پیوستند. وی پیام اصلاح طلبان را به معنای دعوت به حضور در انتخابات 28 خرداد تعبیر کرد و افزود: عبدالناصر همتی در دو دهه اخیر از روش و خط مشی اصلاح طلبی دفاع کرده و شایسته حمایت این قشر در انتخابات پیش روست. ستاد انتخاباتی همتی در سطح استان فارس حدود ۵ روز است که تشکیل شده، در صورتی که بیش از یک هفته از زمان رسمی تبلیغات گذشته بوده و طی چهار روز گذشته نیز احکام رؤسای ستادهای همتی در شیراز و شهرستان‌ها ابلاغ شده است.
رئیس ستاد مرکزی تبلیغات انتخابات عبدالناصر همتی در استان فارس شرایط امروز را بسیار حساس و نگران کننده ارزیابی کرد و اظهار داشت: به زودی بسیاری از احزاب اصلاح طلب وارد عرصه انتخابات می‌شوند؛ چراکه ایران آباد و استوار آرزوی همه ماست. وی از همتی به عنوان کاندیدایی یاد کرد که شاخصه‌های اصلاح‌طلبی را در حد قابل قبولی داراست و اظهار داشت: بخشی از اصولگرایان مخالف به ثمر نشستن برجام‌ هستند و در خارج کشور نیز آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای متخاصم منطقه که علیه ایران هستند، خواهان شکست برجام بوده و در این عرصه تلاش می‌کنند. از سوی دیگر براندازان نیز نمی‌خواهند کسی در این دوره از انتخابات شرکت کند و مردم در صورت عدم حضور، موجبات خرسندی این گروه‌ها را فراهم می‌آورند که این یک خطر و آسیب بزرگ است. او در بخش دیگر سخنان خود اظهار داشت: با وجود برگزاری سه مناظره تلویزیونی انتخابات ریاست جمهوری، هنوز فضای یخ زده انتخاباتی شکسته نشده است و این در حالی است که ۲ رقیب اصلی این دوره مشخص شده که رئیسی و همتی هستند. البته مردم هر زمانی که احساس خطر کنند، وارد میدان می‌شوند و پیش بینی می‌کنم که در این دوره انتخابات مردم از احزاب جلوتر خواهند بود.
وی با اشاره به شرایط شیوع کرونا در جامعه اعلام کرد: عبدالناصر همتی به دلیل شرایط کنونی و با هدف حفظ سلامت مردم، از سفر به فارس خودداری می‌کند و از طریق شبکه‌های مجازی به صورت زنده با مردم استان فارس سخن می‌گوید.رئیس ستاد انتخاباتی همتی در شهرستان شیراز نیز گفت: صندوق رأی را آخرین روزنه برای رسیدن به دمکراسی می‌‌دانیم. لیلا دودمان با بیان اینکه بهتر است در شرایط حاضر سکان هدایت کشور را به دست یک متخصص و اقتصاددان بسپاریم، اظهار داشت: فصل آن رسیده است به کسی که شعار رعایت حقوق اقشار مختلف جامعه را هوشمندانه با شعار از خانه تا جهان آمده است، اعتماد کنیم.وی با بیان اینکه امروز هر ایرانی موظف است برای تغییر شرایط در انتخابات شرکت کند، اظهار داشت: امروز جمهوریت نظام با تهدید مواجه شده است و مشارکت مردم در انتخابات زمینه ساز تقویت دمکراسی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی