[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

دونات کدو حلوایی، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 4 نفر
کدو حلوایی:200 گرم
تخم‌مرغ:2 عدد
روغن مایع: یک‌چهارم پیمانه 
شکر: سه‌چهارم پیمانه 
آرد سفید:1 پیمانه 
پودر دارچین: سه‌چهارم قاشق چای‌خوری 
بیکینگ پودر: سه‌چهارم قاشق چای‌خوری 
زنجبیل: یک‌هشتم قاشق چای‌خوری 
پودر جوز هندی: یک‌هشتم قاشق چای‌خوری 

کدو حلوایی معمولاً در فصل بهار کاشت می‌شود و در فصل پاییز آن را برداشت می‌کنند، برای همین فصل پاییز و زمستان بهترین زمان برای درست کردن انواع شیرینی‌ها و خوراک‌هایی مانند خورشت و یا سوپ است که با کدو حلوایی تهیه می‌شود. کدو حلوایی خودش به تنهایی طبعی سرد دارد، برای همین برای متعادل کردن دونات کدو حلوایی من از مقدار کمی ‌پودر زنجبیل و پودر جوز هندی و هم چنین پودر دارچین که هر سه این ادویه‌ها فوق‌العاده طبعی گرم و پرخاصیت دارند استفاده کردم.

 طرز تهیه
  مرحله اول   
اول باید مواد خشک را به وسیله الک کردن هم مخلوط کنیم و هم این که خالص و یکدست بشوند. الک ریز مناسبی را بر می‌داریم و ظرف بزرگ‌تر از الکی را زیرش قرار می‌دهیم. مواد خشک از جمله آرد سفید و بیکینگ پودر و پودر زنجبیل را داخل الک می‌ریزیم و الک را به طرف چپ و راست تکان می‌دهیم تا مواد الک شوند. الک کردن مواد را بهتر است دو الی سه بار انجام دهید، اگر گلوله‌های کوچکی از آرد سفید یا مواد دیگر در ته الک باقی ماند آن‌ها را بین دو انگشت فشار دهید تا پودر شده و از الک رد شوند. حال این مواد خشک خالص شده را آماده کنار می‌گذاریم.
  مرحله دوم:
تخم‌مرغ‌ها را در داخل ظرف نسبتاً بزرگی شکسته و با دور کند همزن برقی یک الی دو دقیقه هم می‌زنیم تا از لختی درآمده و به مایه روان و شلی تبدیل شود. سپس شکر سفید را اضافه می‌کنیم. با دور کند همزن برقی مجدداً دو الی چهار دقیقه که مواد را هم بزنید، شکر در مایه تخم‌مرغ حل می‌شود و مایه کرمی ‌و یکدستی به دست می‌آید، که کمی ‌پف کرده است.
  مرحله سوم:
کدو حلوایی را باید از قبل پوست آن را گرفته و به صورت نگینی خرد کرده، و در داخل ظرف مناسبی بریزیم. مقداری آب اضافه کرده و ظرف را روی حرارت با شعله متوسط می‌گذاریم، کدو حلوایی زود پخته می‌شود؛ 15 دقیقه زمان کافی است. بعد از این که پخت ظرف را از روی حرارت بردارید، کمی ‌صبر کنید تا خنک شود، سپس به وسیله مخلوط کن یا غذا ساز آن را پوره کنید (البته می‌توانید با گوشت کوب هم له و پوره کنید). کدو حلوایی پوره شده به همراه پودر دارچین و پودر جوز هندی را به مایه تخم‌مرغ زده شده اضافه می‌کنیم. مواد را با دور کند همزن برقی هم می‌زنیم تا کاملاً با هم ترکیب شده و مایه یکنواخت و صافی حاصل گردد.
  مرحله چهارم:
 مواد مخلوطی آرد سفید را به مایه اضافه نموده و با همزن تا جایی که مواد کاملاً ترکیب شوند، هم می‌زنیم. (می‌توانید مواد مخلوطی آرد سفید را طی دو مرحله اضافه کنید، تا راحت‌تر و زودتر مایه دونات کدو حلوایی آماده شود).
  مرحله پنجم:
برای پختن دونات کدو حلوایی باید فر را چند دقیقه زودتر روشن کرده تا گرم شود. در این فاصله قالب مخصوص دونات را با کمک مقدار کمی‌کره ذوب شده یا روغن مایع و فرچه مخصوص آشپزی چرب می‌کنیم. مایه را در داخل قالب دونات می‌ریزیم و سپس قالب را در داخل فر گرم شده قرار می‌دهیم.
دونات کدو حلوایی در فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد و به مدت 15 الی 20 دقیقه کاملاً پخته می‌شود. بعد از زمان مقرر می‌توانید قالب دونات را از فر بیرون آورده و کمی ‌صبر کنید تا قالب کمی ‌خنک شود. سپس دونات‌های کدو حلوایی را در ظرف سرو بچینید و از خوردن آن در کنار عزیزانتان لذت ببرید.
 
 نکات کلیدی
 من از مرحله اول تا پایان کار از همزن برقی با دور کند استفاده کردم، اگر چنین وسیله‌ای در دسترس نبود، می‌توانید از همزن دستی استفاده کنید.
 فقط این که هم زدن مایه دونات کدو حلوایی با همزن دستی کمی ‌بیشتر وقت و زمان می‌برد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی