[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

امروز در هفته بیست و نهم لیگ دسته اول زورآزمایی فوتبال شیراز با شمالی‌ها، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
تلاش فجرسپاسی برای رسیدن به یکی از دو پله بالای جدول و تلاش قشقایی برای هر چه دورتر شدن از منطقه بقا، همچنان ادامه دارد.
نمایندگان شیراز در لیگ دسته اول فوتبال کشور که در مجموع 10 بازی گذشته موفق به کسب 6 پیروزی شده و عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده اند، امروز به مصاف رقبای شمالی و بحران زده خود می روند. دو تیمی که در نیم فصل دوم با اتفاقات ناگواری مواجه شدند. یکی با استعفای مربی اش از صدر جدول به رتبه دوازدهم رسید و دیگری به دلیل درگذشت مربی در بحرانی غیرمنتظره فرو رفت.
شهرداری آستارا با پایان رافت، نیم فصل نخست را با عملکردی شگفت انگیز و صدرنشینی به پایان رساند. اما مشکلات مالی این تیم باعث شد تا بازیکن سابق پرسپولیس تیم شهرش را رها کند. برخی بازیکنان این تیم هم جدا شدند و شهرداری 9 بازی از 11 بازی نیم فصل را به رقبا واگذار و تنها 4 امتیاز کسب کرد. آنها حالا روی کاغذ یکی از کاندیداهای سقوط هم به شمار می روند!
رایکا هم که نیم فصل نخست را در نیمه بالای جدول سپری کرده بود، در ابتدای سال جدید نادر دست نشان را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داد و در نیم فصل دوم تنها سه پیروزی کسب کرد تا به رتبه سیزدهم سقوط کند. حالا آنها هم خطر سقوط را حس می کنند. افول دو تیم شمالی به حدی بوده که تیم قشقایی امروز می تواند هر دوی آنها را پشت سر بگذارد.
فجرشهیدسپاسی، تیم مدعی فوتبال شیراز هم امروز این شانس را دارد که حتی به منطقه صعود برسد. فجر اگر بتواند رایکا را به مانند بازی رفت، این بار در شیراز هم شکست دهد، 47 امتیازی خواهد شد و اگر در بازی‌های همزمان، هوادار نتواند امتیازی از خیبر خرم آباد بگیرد و دیدار تیم‌های مس کرمان و بادران تهران هم مساوی شود، فجر به رتبه دوم جدل صعود خواهد کرد.
فجری‌ها پس از سه شکست در هفته‌های 21 تا 23 حالا به وضعیت مطلوبی رسیده‌اند. کسب 10 امتیاز در 5 بازی گذشته، عملکرد قابل قبولی بوده که توانسته شاگردان کلانتری را در بین تیم‌های مدعی نگه دارد. فشردگی نیمه بالای جدول به قدری زیاد است که فاصله تنها 5 امتیازی به تیم‌های اول تا نهم وجود دارد. یعنی هر 9 تیم شانس کافی برای رسیدن به منطقه صعود را دارند و در شش بازی آینده هر اتفاقی می‌تواند رخ دهد. هوادار تهران، بادران تهران، مس کرمان، فجرشهیدسپاسی شیراز، خوشه طلایی ساوه، شاهین شهرداری بوشهر، خیبر خرم‌آباد، استقلال خوزستان و پارس جنوبی جم تیم‌هایی هستند که هر هفته رتبه‌هایشان با یکدیگر عوض می‌شود و اصلاً نمی‌توان تیمی را از لحاظ قدرت فنی نسبت به سایر تیم‌ها متمایز کرد. 
تیم دهم جدول، ملوان بندرانزلی است که با عملکرد ضعیف کادر فنی‌اش زیر نظر مازیار زارع، هرگز نتوانسته به ثبات نسبی برسد و حالا با 39 امتیاز، شانس کمتری نسبت به سایرین برای صعود به لیگ برتر دارد. البته جبران فاصله 7 امتیازی هم در شش هفته پایانی غیرممکن نیست و اگر ملوان بتواند به تیمی متفاوت نسبت به هفته‌های گذشته تبدیل شود، شاید بتواند پس از سال‌ها به لیگ برتر برسد.
فجرشهیدسپاسی در سه مصاف اخیر با رایکا هرگز بازنده نبوده. دو دیدار فصل گذشته این دو تیم به تساوی یک - یک انجامید و در بازی رفت این فصل نیز فجری‌ها موفق شدند با دو گل سعید زارع در بابل به پیروزی برسند. البته فجر در تنها دیداری که با این تیم در شیراز برگزار شده به شدت به مشکل برخورد کرد و تنها پنالتی دقیقه 99 میلاد غریبی بود که شاگردان مهابادی را از شکست خانگی نجات داد.
دیدار امروز دو تیم از ساعت 19:25 دقیقه در ورزشگاه پارس شیراز آغاز خواهد شد.
اما قشقایی در تنها دیدار تاریخ خود برابر شهرداری آستارا، روز 13 بهمن سال گذشته با تک گل دقیقه 75 مرتضی سنجانکی به برتری دست یافت. این دو تیم امروز دیدار برگشت خود را از ساعت 18 برگزار خواهند کرد که نخستین بازی امروز محسوب می‌شود.
در سایر دیدارهای امروز از هفته بیست‌ونهم لیگ دسته اول فوتبال ایران، تیم‌های ته جدولی نود ارومیه و چوکای تالش در ورزشگاه شهید باکری ارومیه به مصاف هم خواهند رفت. گل ریحان که تقریباً سقوطش قطعی است، در کرج به مصاف آرمان گهر سیرجان می‌رود. در حساس‌ترین بازی امروز، مس در کرمان به مصاف بادران تهران خواهد رفت، خوشه طلایی در ساوه میزبان ملوان بندر انزلی است، هوادار در تهران به مصاف خیبر خرم‌آباد می‌رود، دو تیم جنوبی شاهین بوشهر و استقلال خوزستان در بوشهر دیدار می‌کنند و یک دیدار دیگر نیز بین تیم‌های خوزستانی و بوشهری در اهواز برگزار می‌شود که تیم استقلال ملاثانی در ورزشگاه تختی به مصاف پارس جنوبی جم خواهد رفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی