[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

انتقال تکنولوژی اروپا به فارس، روزنامه شیراز نوین

قرارداد تأمین پنل و اینورتر با تکنولوژی اروپا به ارزش ۴۰۰میلیون یورو (۱۱هزار میلیارد تومان) منعقد شد که بر اساس این قرارداد طی مدت ۳۰ ماه بزرگ‌ترین کارخانه تولید پنل و اینورتر خاورمیانه از طریق انتقال تکنولوژی و بومی‌سازی ظرفیت ۱ گیگاوات در سال در استان فارس ایجاد خواهد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر رحیمی با بیان اینکه اشتغال و سرمایه‌گذاری به ویژه سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های کشور و استان فارس است، عنوان کرد: تأمین امنیت پایدار برای سرمایه‌گذاری در استان فارس امری مستمر و دائم بوده و همواره در دستور کار مجموعه مدیریتی استان قرار دارد. به اعتقاد استاندار فارس، جهان امروز به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر پیش می‌رود و سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌تواند فتح بابی اثرگذار برای حرکت به سوی توسعه پایدار باشد. 
 دکتر رحیمی با بیان اینکه اقدامات مجموعه سرمایه گذاری مرآت قابل تحسین و درخور توجه است، اعلام کرد: مدیریت ارشد استان فارس از هیچ همکاری و حمایتی در این زمینه دریغ نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه بخش ساخت و ساز پروژه قرار است با منابع و مواد اولیه داخلی احداث شود، ابراز امیدواری کرد که در اسرع وقت شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم. استاندار فارس همچنین بیان کرد: تأسیسات و تجهیزاتی که نیازمند واردات است نیز با انعقاد این قرارداد تأمین خواهد شد و به زودی شاهد بومی سازی تکنولوژی ساخت پنل‌های خورشیدی و اینورترها در استان فارس خواهیم بود.
وی همچنین از راه اندازی بزرگ‌ترین و اولین مزرعه خورشیدی کشور و سومین مزرعه خورشیدی خاورمیانه در فارس ابراز خرسندی کرد و گفت: این پروژه پنجمین مزرعه خورشیدی آسیا و سیزدهمین مزرعه خورشیدی در جهان محسوب می‌شود.
در این جلسه قرارداد تأمین پنل و اینورتر با تکنولوژی اروپا به ارزش ۴۰۰میلیون یورو (۱۱هزار میلیارد تومان) منعقد شد که بر اساس این قرارداد به مدت ۳۰ ماه بزرگ‌ترین کارخانه تولید پنل و اینورتر خاورمیانه از طریق انتقال تکنولوژی و بومی سازی با ظرفیت ۱ گیگاوات در سال در استان فارس ایجاد خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی