[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

حذف نماینده کازرون از هندبال باشگاه‌های آسیا، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی- شیراز نوین
تیم هندبال نیروی زمینی شهید شاملی کازرون نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا، با تحمل سومین شکست متوالی از صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها باز ماند.
این تیم ظهر دیروز دوشنبه 24 خردادماه در شهر جده عربستان به مصاف تیم نادی النجمه بحرین رفت و در پایان با حساب 30 بر 23 مغلوب حریف قدرتمند خود شد. در این مسابقه مجتبی حیدرپور، محمد صفری، محمد ایوبی، مهران رهنما، کاظم جمعه پورزاده، رضا شجاعی، محمدرضا اوره‌ای ، بهشاد فاتحی، محمد قاسمی، فرزاد رستمی، علی کوه زاد، علی رحیمی و یونس بدیعی، بازیکنان نماینده ایران را تشکیل می‌دادند و هدایت این تیم نیز بر عهده مهدی آزاد منجیری بازیکن سابق تیم ملی ایران بود.
در همان ابتدای مسابقه بود که محمدرضا اوره‌ای گل اول مسابقه را پیش از به پایان رسیدن دقیقه نخست بازی وارد دروازه النجمه کرد اما ثانیه‌هایی بعد، مهدی حبیب گل تساوی را به ثمر رساند. پس از این دو گل زودهنگام، شاهد درخشش خیره کننده هر دو دروازه‌بان بودیم، به طوری که تا نزدیک به 6 دقیقه بعد، هیچ توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا این که مجتبی حیدرپور دومین گل نماینده کازرون را وارد دروازه بحرینی‌ها کرد.
در دقیقه 8 مسابقه گل تساوی برای بحرین به ثمر رسید اما یک دقیقه بعد، مهران رهنما سومین گل را وارد دروازه حریف کرد. روند امتیازهای یکی در میان دو تیم تا نتیجه 5 بر 4 به سود بحرین ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 15 بالاخره اختلاف به دو گل برای حریف رسید. 
در دقیقه 23 اختلاف گل دو تیم به سه امتیاز افزایش یافت اما محمدرضا اوره‌ای یک بار و محمدعلی قاسمی دو بار برای شهید شاملی گلزنی کردند تا نتیجه در عدد 11 برابر شود. در ادامه، دوباره روند امتیازگیری یکی در میان دو تیم از سر گرفته شد اما در فاصله تنها چندثانیه به پایان نیمه نخست، گل شانزدهم بحرینی‌ها وارد دروازه علی رحیمی شد و بازی با حساب 16 بر 14 به سود نادی النجمه در نیمه نخست پایان یافت.
در این نیمه محمدعلی قاسمی با 5 گل بهترین بازیکن تیمش بود. محمدرضا اوره‌ای 4، مجتبی حیدرپور 3 و مهران رهنما دوبار برای این تیم کازرونی گلزنی کردند. ضمن اینکه نباید از درخشش علی رحیمی درون دروازه شهید شاملی به سادگی گذشت.
در نیمه دوم اما خستگی ناشی از دو بازی گذشته، تأثیر خود را بیش از پیش بر بازیکنان تیم قهرمان لیگ برتر ایران نشان داد و بحرینی‌ها توانستند اختلاف را بیشتر و بیشتر کنند.
در آغاز نیمه دوم، ابتدا دو حمله سریع دو تیم با واکنش‌های خوب دروازه‌بانان خنثی شد اما این تیم شهید شاملی بود که توسط محمدکاظم جمعه پورزاده، گل نخست این نیمه را به ثمر رساند و اختلاف را به حداقل رساند. اما بحرینی‌ها از همان دقایق ابتدایی شروع به افزایش اختلاف امتیاز کردند و قبل از به پایان رسیدن دقیقه پنجم نیمه دوم، نتیجه بازی 20 بر 16 شد.
در دقیقه سی‌وششم مسابقه، یک بازیکن تیم نادی توسط تیم داوری مسابقه دیسکالیفه و از زمین مسابقه اخراج شد. شهید اشملی از این فرصت استفاده کرد و توسط محمدرضا اوره‌ای گل هفدهم را به ثمر رساند تا اختلاف به سه گل کاهش یابد اما باز هم این بحرینی‌ها بودند که با دو گل پیاپی، اختلاف را به 5 گل رساندند. 
نکته عجیب و منفی برای تیم شهید شاملی، ناکامی علی کوهزاد به عنوان بازیکن خط زن بود که کمتر صاحب موقعیت گلزنی شد و معدود موقعیت‌هایش را هم نتوانست تبدیل به گل کند. 
هر چه به پایان بازی نزدیک‌تر شدیم، توان بدنی بازیکنان شهید شاملی کاهش یافت و اختلاف بیشتر شد. در دقیقه 52 مسابقه محمدکاظم جمعه‌پورزاده توانست اختلاف را به 4 گل کاهش دهد اما پس از آن دیگر هیچ گاه اختلاف گل از این کمتر نشد و تیم نادی النجمه با گل‌های پیاپی، توانست تعداد گل‌هایش را به عدد 30 برساند.  در این نیمه شهید شاملی تنها 9 بار به گل رسید در حالی که بحرینی‌ها 14 بار دروازه سبزپوشان را گشودند. محمدرضا اوره‌ای سه بار و مهران رهنما، محمدعلی قاسمی و محمدکاظم جمعه پورزاده هر کدام دو بار در این نیمه برای نماینده کشورمان گلزنی کردند. در نهایت این مسابقه با حساب 30 بر 23 به سود نادی النجمه بحرین به پایان رسید.
بدین ترتیب در این مسابقه محمدرضا اوره‌ای و محمدعلی قاسمی هر کدام هفت گل، مهران رهنما 4، مجتبی حیدرپور 3 و محمدکاظم جمعه‌پورزاده دو بار برای نماینده استان فارس در جام باشگاه‌های آسیا گلزنی کردند. تیم داوری این مسابقه را برادران اسماعیلوف از کشور ازبکستان تشکیل داده بودند. 
تیم شهید شاملی در دو بازی گذشته هم مانند این بازی با دریافت 30 گل شکست خورده بود. این تیم روز شنبه در نخستین بازی خود با نتیجه 30 بر 27 مغلوب تیم المظهر عربستان شد و در دومین بازی هم روز یکشنبه با حساب 30 بر 24 بازی را به السالمیه کویت واگذار کرد.
و بدین ترتیب با تحمل سومین شکست متوالی، دیگر شانسی برای صعود به مرحله حذفی رقابت‌ها نخواهد داشت. آخرین دیدار این تیم برابر تیم العربی قطر، تشریفاتی خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی