[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

روز انتخابات خاموشی نداریم، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات در فارس گفت: برابر هماهنگی‌های انجام شده با مراکز خدماتی، ارتباطی و اپراتورها در روز برگزاری انتخابات به هیچ وجه قطعی برق نخواهیم داشت.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، عبدالرضا قاسم پور دیروز سه شنبه ٢٥ خرداد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مشارکت حداکثری و حفظ سلامت اجتماعی مهم ترین هدف برگزارکنندگان انتخابات در فارس است، گفت: خط قرمز ما در انتخابات سلامت مردم است و تلاش داریم تا خطری متوجه مردم نباشد و سلامت آنها حفظ شود.
او از پروتکل‌های بهداشتی تعریف شده مرتبط با بخش انتخابات از زمان تبلیغات تا رأی گیری سخن گفت و افزود: رعایت پروتکل‌ها و چگونگی اجرای آن در زمان تبلیغات به کاندیداها اعلام شده و هرگونه تجمع و مناظره در مکان‌های سربسته ممنوع خواهد بود.
رئیس کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات در فارس با بیان اینکه در بحث برگزاری روز انتخابات مواردی که پیش‌بینی شده است، داشتن خودکار شخصی، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و داشتن ماسک را از الزامات دانست و تأکید کرد: بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی خلاف بوده و با متخلفان اعم از داوطلبان و مسئولان برگزاری برابر قانون برخورد خواهد شد.
قاسم پور خاطرنشان کرد: رأی بیماران کرونایی که بستری یا قرنطینه هستند به تفکیک شهرستان در اختیار فرمانداری‌ها قرار گرفته و افرادی که تمایل دارند در انتخابات شرکت کنند، می‌توانند با تماس با ستاد انتخابات استان به صورت سیار رأی خود را به صندوق بیندازند.
او اضافه کرد: زمان برگزاری انتخابات از ساعت ٧ صبح روز جمعه ٢٨ خردادماه تا ساعت ٢ بامداد شنبه ٢٩ خرداد پیش بینی شده و با هدف جلوگیری از ازدحام، تعداد شعب اخذ رأی نیز افزایش یافته است.
قاسم پور تهویه مناسب، دسترسی به هوای تازه و چیدمان مناسب میز و صندلی را از موارد مهمی عنوان کرد که باید در شعب رعایت شود و گفت: از آوردن کودکان خردسال به داخل شعب جلوگیری خواهد شد. همچنین از حضور افراد مسن یا دارای بیماری زمینه‌ای در ترکیب برگزارکنندگان انتخابات در شعب استفاده نخواهد شد.
او یادآور شد: ناظران ثابت و سیار بهداشت نیز در تمام شعب حضور خواهند داشت و رأی دهندگان می‌توانند با مراجعه به سامانه انتخاب ایران، از اطلاعات نامزدها و خلوتی شعب اخذ رأی اطلاع پیدا کنند.
رئیس کمیته پشتیبانی ستاد انتخابات در فارس ادامه داد: اخذ اثر انگشت در زمان رأی گیری حذف شده و تلاش می‌شود تا همه عوامل شعب واکسینه شوند.
او با بیان اینکه در حال حاضر شهر شیراز در وضعیت نارنجی و محدودیت‌های ترددی شبانه همچنان برقرار است، گفت: اکنون ۱۳۰۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها فارس بستری هستند و ضریب اشغال تخت‌های عادی و ویژه بخش‌های کرونایی زیر ۴۰ درصد است.
جانشین استاندار فارس در ستاد مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه واکسیناسیون در فارس تداوم دارد، از تزریق ٣٤١هزار و ٦٩٥ دوز واکسن تاکنون خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه حدود ٢٠٠ بیمار جدید در استان بستری می‌شوند و روند بهبود بیماری به بیش از ٩٧ درصد رسیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی