[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

ترافیک انسانی در ورودی بیمارستان‌ها، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و چهل و دومین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید 19، از خیز آهسته ورودی بیماران کووید 19 به بیمارستان‌های استان خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با اعلام این خبر گفت: آمارها نشان دهنده کاهش حساسیت مردم به خطرات ویروس کرونا و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در برابر این بیماری است.
او با اشاره به روند رو به رشد موارد ابتلا به کووید 19 و بستری در بیمارستان‌های استان افزود: جدی نگرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی و سهل انگاری در برابر ویروس کرونا، بار دیگر استان را به وضعیت بحرانی می‌برد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: با مشارکت و همراهی مردم توانستیم موج‌های قبلی ویروس کرونا را پشت سر بگذاریم؛ اما با توجه به شیوع ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی و هندی، نیاز است برای جلوگیری از ورود موج‌های جدید، مردم استان بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا دچار بحران‌های جدید نشویم.
دکتر لطفی از افزایش موارد مراجعه به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا خبر داد و گفت: افزایش موارد درخواست سی تی اسکن برای بیماران مشکوک یا علامت دار در مراکز 16ساعته، نشانگر نامناسب بودن وضعیت بالینی بیماران است.
او با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم افزود: کرونا به پایان نرسیده و با سرعت در حال چرخش در جامعه است. تجربه بیش از 16 ماه ورود این ویروس ناخوانده به جامعه نشان می‌دهد که سهل انگاری افراد جامعه، قدرت ویروس را برای انتشار گسترده در جامعه، به نحو قابل توجهی افزایش می‌دهد و در صورت جدی نگرفتن، وارد موج جدید و خطرناک تر بیماری می‌شویم که به منزله تهدید جان عزیزانمان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش خدمت مشاوره ای اورژانس در زمینه ویروس کرونا طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: مراکز منتخب 16ساعته از نقاط قوت دانشگاه در پیشگیری و درمان زودهنگام افراد مشکوک و دارای علائم کروناست و از مردم می‌خواهیم تا در صورت مشاهده علائم، به پزشک خانواده یا مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا (16ساعته) مراجعه کنند.
دکتر لطفی همچنین در این نشست آمار مبتلایان به ویروس کرونا و جان باختگان این بیماری در استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، تست‌های سریع، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹ و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی