[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

اقدام ویژه‌ای در خصوص سومین حرم اهل بیت(ع) انجام نشده است، روزنامه شیراز نوین

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: تاکنون اقدامات انجام شده در حوزه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) نسبی بوده و متناسب با این جایگاه کار ویژه‌ای انجام 
نشده است.
به گزارش ایسنا، علی نقی لقمانی دیروز سه‌شنبه ٢٥ خرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به ویژه برنامه‌های بزرگداشت دهه کرامت و احمد بن موسی شاهچراغ(ع) گفت: برگزاری جشنواره چلچراغ، آذین بندی سطح شهر، استفاده از پیام‌های مرتبط با این ایام در سربرگ مکاتبات ادارات و برگزاری دو گردهمایی بزرگ در آستان شاهچراغ(ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله این برنامه‌هاست. او از وجود حرم مطهر شاهچراغ(ع) به عنوان یک ظرفیت بزرگ گردشگری یاد کرد و گفت: مثلث قوی مذهبی شیراز، قم و مشهد یک ظرفیت بسیار قوی، غنی و گسترده است که به فارس در بحث گردشگری مذهبی در سطح ملی و فراملی کمک می‌کند.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با اشاره به شکل‌گیری کارگروه زیارت در استانداری، عنوان کرد: در این کارگروه مصوبات خوب و بسیار ارزشمندی در راستای مبحث گردشگری و کمک به زائرسراها تصویب شده است.
لقمانی با بیان اینکه در بحث گردشگری زیارت باید اقدامات را در دو حوزه کوتاه و بلندمدت دنبال کرد، گفت: موضوع دسترسی‌ها، توسعه حرم و به روز شدن مباحث مرتبط با گردشگری مذهبی باید در دستور کار استان قرار گیرد.
او ایجاد المان‌های مذهبی در سطح شهر را از دیگر اقدامات در این بخش برشمرد و خاطرنشان کرد: تاکنون اقدامات انجام شده در حوزه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) نسبی بوده و متناسب با این جایگاه کار ویژه‌ای انجام نشده است.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس یادآور شد: با بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، کار منظم و نظام مندی در آموزش و پرورش شکل گرفته تا دانش آموزان بی بضاعت و فاقد توانایی مالی شناسایی و به عنوان زائر اولی در قالب گردشگری مذهبی از این فرصت‌ها بهره مند شوند.
لقمانی خاطرنشان کرد: شیراز دارای یک بافت تاریخی، فرهنگی و مذهبی کاملاً منحصر به فرد و دارای پیوستگی است و لذا باید ضمن توجه به بافت به عنوان یک ظرفیت مهم و بی بدیل برای صنعت گردشگری، توسعه متوازن و سرزندگی را به بافت برگردانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی