[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

فرماندار شیراز: یک‌سوم واجدان شرایط رأی مربوط به شهرستان شیراز است، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شیراز با بیان اینکه یک سوم جمعیت واجد شرایط رأی گیری استان فارس در این شهرستان حضور دارند، بر اهمیت و گستردگی برگزاری انتخابات در شیراز به عنوان یکی از مهم‌ترین کلان شهرهای کشور تأکید کرد.
محمدرضا امیری سه‌شنبه ۲۵ خرداد در گردهمایی بزرگ نامزدهای ششمین دوره انتخابات شورای شهر شیراز گفت: تا این مرحله همه ۴۳۳ نفر نامزدهای نهایی انتخابات شهرستان شیراز، مراحل قانونی را پشت سر گذاشته‌اند. وی افزود: تا این لحظه ۳۶۴ نامزد برای شهر شیراز، ۴۷ نامزد برای شهر جدید صدرا، ۱۴ نامزد برای شهر خان زنیان و ۸ نامزد برای شهر داریان در عرصه رقابت‌ها باقی مانده و در این جمع حضور دارند. رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز با اشاره به اینکه در انتخابات سال ۹۶ در محدوده فعلی این شهرستان ۶۸۳ شعبه اخذ رأی وجود داشته است، بیان کرد: با توجه به پاندمی کرونا و تأکید مقامات کشور مبنی بر عدم معطلی مردم در شعب و با رهنمودهای مجموعه سیاسی استانداری فارس، تعداد شعب این شهرستان با ۲۲ درصد افزایش به ۸۳۲ شعبه رسیده است. او برنامه ریزی‌ها، تدارکات، پشتیبانی‌ها و تأمین نیروی انسانی ناشی از افزایش ۲۲ درصدی شعب اخذ رأی شهرستان شیراز را یک کار بزرگ برشمرد و اعلام کرد: خدمتگزاران مردم در فرمانداری شیراز، تلاش دارند تا با رعایت دقیق و همه جانبه قانون، از رأی مردم و حقوق نامزدها به عنوان حق الناس دفاع کرده تا شاهد برگزاری انتخاباتی بدون حاشیه و ایمن در شهرستان شیراز باشیم.
فرماندار شهرستان شیراز با اشاره به برخی محدودیت‌های کرونایی و تعدد شعب اخذ رأی در این شهرستان بیان کرد: طی مصوبه هیئت اجرایی انتخابات شهرستان شیراز، هر کاندیدا قادر خواهد بود یک نماینده به مراکز ۱۳گانه در شیراز، هر پنج شعبه یک نماینده در شهر صدرا و هر شعبه یک نماینده در سایر شهرها معرفی کند.
امیری ضمن اطمینان خاطر دادن به کاندیداها مبنی بر حراست و صیانت از آرای مأخوذه و عدم ضرورت معرفی نماینده به مراکز و شعب اخذ رأی، بیان کرد: نامزدها در صورت تمایل به معرفی نماینده، فرصت دارند تا سه روز قبل از آغاز رأی گیری نسبت به معرفی نمایندگان خود اقدام کنند. به گفته فرماندار شهرستان شیراز، طبق قانون، نمایندگان کاندیداهای انتخاباتی، حق دخالت در امور اجرایی شعب را نداشته و در صورت اعتراض به روند اجرا، مشاهدات خود را به صورت مستند و مکتوب به نماینده هیئت نظارت مستقر در شعب منعکس کرده تا روال قانونی پیگیری شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی