[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

۵۱۴ نقطه بی‌آب ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس به موضوع بحران آب در شرایط فعلی اشاره و بیان کرد: ۱۴ شهر و بیش از ۵۰۰ روستای فارس در وضعیت بحرانی قرار دارند؛ بنابراین سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید توجه بیشتری به تأمین اعتبار برای عبور از این چالش در روزهای پیش رو داشته باشد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی با بیان اینکه ٨٥ درصد اعتبارات فارس متمرکز ملی است و ١٥ درصد آن در اختیار استان قرار داده می‌شود، افزود: اختیاراتی که ما در این زمینه داریم بیش از ٣ تا ٥ درصد نیست و اعتبارات باید بر اساس دستورالعمل بودجه، هزینه شود.
دکتر رحیمی با بیان اینکه ساختار متصلب بودجه اجازه نمی‌دهد بر اساس نیازها و اولویت‌های استان تصمیم بگیریم، بر لزوم ایجاد تغییرات در ساختار بودجه ریزی تأکید کرد.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی واحدهای شهرستانی خود را توجیه کنند که بر مبنای واقعیت‌ها در کمیته‌های برنامه ریزی شهرستان‌ها فعال باشند.
استاندار فارس همچنین با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم پروژه‌های نیمه تمام را به نتیجه برسانیم، گفت: تکمیل این پروژه‌ها از هدر رفتن سرمایه‌های به کار گرفته شده جلوگیری می‌کند؛ از این رو نباید به دنبال تعریف پروژه جدید باشیم.
دکتر رحیمی به موضوع بحران آب در شرایط فعلی نیز اشاره و بیان کرد: ١٤ شهر و بیش از٥٠٠ روستای فارس در وضعیت بحرانی 
قرار دارند.
وی تأکید کرد: سازمان برنامه و بودجه باید توجه بیشتری به تأمین اعتبار برای عبور از این چالش در روزهای پیش رو داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی