[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

برای شیراز از منافع شخصی عبور کنیم، روزنامه شیراز نوین

زارعی: شناسنامه‌دارکردن درختان باید در کمیسیون ماده ۱۰۰ تعریف شود
 شیرازنوین- گروه خبر
یکی از کاندیداهای ششمین دوره انتخابات شورای شهر در شیراز معتقد است که لازمه اجرای صحیح وظایف مشخص شده برای شوراییان منتخب، داشتن علم و آگاهی و گذشتن از منافع شخصی است.
مسعود زارعی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۲۸ خردادماه امسال شاهد رویداد مهمی در کشور هستیم، گفت: شورای شهر به عنوان نمایندگان محلی مردم نقش مهمی در نظارت بر امور شهری و آبادانی شهر دارند که لازمه اجرای صحیح این وظایف علم و آگاهی و گذشتن از منافع شخصی است. او با اشاره به اینکه ما شوراگریز و بعضاً شوراستیز هستیم و اگر بخواهیم تحولی در شهر ایجاد شود باید از خودمان آغاز و روحیه شوراپذیری را تقویت کنیم، افزود: اعضای شورا‌های شهر، باید بتوانند نقاط ضعف و قوت شهر خود را شناخته و با تقویت پتانسیل‌های نهفته در هر شهر، آن را به مزیت‌های قابل اتکایی در اقتصاد کشور تبدیل کنند. زارعی با اشاره به اینکه در بعضی امور شورای شهر، فعالیت‌های خوبی و مطالعاتی انجام شده که تبدیل به مصوبه شده است، ادامه داد: برای تحول در شورای اسلامی شهر و روستا باید از نو شروع کنیم.
این نامزد انتخابات شورای شهر شیراز اظهار کرد: نامزد‌های شورا باید روند ۵ دوره شورای قبل و نقاط ضعف را بررسی و مواردی که کمتر به آن توجه شده است را مشخص کنند. او خاطرنشان کرد: شورا باید یک پازل و کلیات ۴ساله از برنامه بلندمدت مشخص کند که در طی مدت ۴ سال دچار انحراف برنامه نشود و تکلیف کمیسیون‌های شورا نیز متناسب با آن مشخص شود تا این فرصت‌ها از بین نرود. زارعی با بیان اینکه ۴ سال خدمت به شورا و مردم، تحول و ریل گذاری فرصت کمی است، لذا بنده حدود ۱۰ چالش شهر را بررسی کرده‌ام که مهم ترین آنها بحث حمل و نقل و ترافیک، تأثیر جهانی شدن در شهر، حاشیه نشینی، محیط زیست شهری، نظام درآمد شهرداری، مدیریت یکپارچه خدمات شهری، آسیب پذیری شهری، مسکن شهری، فقر شهری و حقوق شهروندی است.
این نامزد شورای ائتلاف و شورای وحدت نیرو‌های انقلاب اسلامی از حل شدن مبحث لایه درآمد پایدار شهرداری با کمک نمایندگان مجلس سخن گفت و افزود: اصلاح و تصویب لایحه عوارض نوسازی از سوی شورای نگهبان به شهرداری‌های کلان شهر‌ها و شورا‌های اسلامی شهر از یک و نیم درصد به دو و نیم درصد افزایش یابد و این رد شده است. زارعی با اشاره به شناسنامه دار شدن درختان و جلوگیری از قطع آنها، ادامه داد: شناسنامه دار کردن درختان موضوعی است که در کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری بایستی تعریف شود. او در پایان با بیان اینکه تصفیه خانه شیراز جواب گوی نیاز شهروندان نیست، آن را تهدیدکننده محیط زیست دانست که باید هرچه سریع تر مشکلات ناشی از آن برطرف شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی