[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس : سالن ۶ هزار نفری تیرماه افتتاح خواهد شد، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
در اسفندماه سال 99 مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس از افتتاح سالن شش هزار نفری شیراز در خردادماه خبر داد. عباس حاجی زاده که از ابتدای حضورش، بنا را بر خوش قولی و صداقت گذاشته بود، این بار هم تأکید کرد حاضر نیست قولی بدهد که نتواند آن را اجرا کند و از طرفی، هیچ مکانی را هم افتتاح نمی‌کند که فقط افتتاح کرده باشد!
منظور او از این جمله آخر، این بود که هیچ پروژه‌ای پیش از تکمیل و جهت کارهای تبلیغاتی، افتتاح نخواهد شد. 
به خردادماه رسیدیم و هنوز خبری از افتتاح سالن واقع در اتوبان حسینی الهاشمی ‌نبود. هر روز که می‌گذشت، بیشتر از قبل نسبت به تحقق آن وعده تردید به وجود می‌آمد تا اینکه بالاخره در آخرین روزهای این ماه و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، عباس حاجی زاده در گفت‌وگو با شیراز نوین، از افتتاح نشدن این پروژه بزرگ در خردادماه خبر داد!
وی گفت: همه چیز این سالن آماده است و فقط کفپوش آن مانده. حتی محوطه‌سازی و پارکینگ هم به طور کامل انجام شده اما نصب کفپوش باقی مانده و ان‌شاالله در تیرماه، شاهد افتتاح و آغاز بهره‌برداری از این پروژه بزرگ خواهیم بود.
این تأخیر دوباره را از دو جهت می‌توان مورد ارزیابی قرار داد؛ یکی بدقول شدن مدیرکل بود که قرار بود وعده‌ای ندهد که نتواند آن را محقق کند و دیگری تن ندادن به «افتتاح برای افتتاح» بود که تا اینجا یک امتیاز مثبت برایش دارد. این که دولت نخواست به هر قیمتی که شده، پروژه بزرگی را پیش از انتخابات افتتاح کند.
حالا باید منتظر ماند و دید آیا تا یک ماه دیگر، شیراز بالاخره صاحب یک سالن بین‌المللی خواهد شد یا خیر. پروژه سالن شش هزارنفری، اردیبهشت‌ماه سال 1387 در سفر رهبری به شیراز کلید خورد اما پس از گذشت سیزده سال، هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.
هم اکنون در شهر جدید صدرا، دو سالن بین‌المللی و چندمنظوره افتتاح شده اما در شهر شیراز هنوز این اتفاق نیفتاده است. 
حاجی زاده همچنین در خصوص حواشی به وجود آمده برای تیم قشقایی در دو میزبانی اخیرش در ورزشگاه پارس که منجر به درگیری‌هایی با عوامل ورزشگاه شده بود، گفت: دوست دارم هواداران تیم قشقایی بدانند که برای ما دو تیم فجرشهیدسپاسی و قشقایی هیچ تفاوتی با هم ندارند. اگر هم مسئله‌ای به وجود آمده، از روی عمد نبوده و قطعاً سوءتفاهمی ‌به وجود آمده. حالا هم بسیار خوشحالیم که قشقایی توانست نتایجی بگیرد که ان‌شاالله به بقای این تیم منجر شود.
وی افزود: در این هفته‌های پایانی، نیاز است که همه از دو تیم شیرازی حمایت کنند. امیدواریم قشقایی بتواند جایگاه خود را تثبیت کند و از طرف دیگر، اتفاقاتی رخ دهد که منجر به صعود فجرشهیدسپاسی به لیگ برتر شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس افزود: امیدواریم نتایج خوب فجر در هفته‌های آینده هم ادامه داشته باشد. ما تاکنون سعی کرده‌ایم تا جایی که از دستمان بر می‌آید، کمک‌های مالی و معنوی به این تیم داشته باشیم و از حالا به بعد هم برای هر پیروزی این تیم، پاداشی در نظر گرفته‌ایم و از طریق قانونی هم پیگیری خواهیم کرد که حتماً این پاداش‌ها به دست بازیکنان این تیم برسد.
به گزارش شیراز نوین، تیم فجرشهیدسپاسی هفت سال و دوماه پیش آخرین بازی خود در لیگ برتر را انجام داد و به لیگ یک سقوط کرد. آن‌ها در شش فصل قبلی، دو بار تا آستانه صعود به لیگ برتر پیش رفته‌اند اما هر بار در روز پایانی ناکام شدند. هر دوبار، هدایت فجری‌ها بر عهده علی اصغر کلانتری بود.
آن‌ها در هفتمین فصل متوالی حضور در لیگ یک(که در تاریخ باشگاه بی‌سابقه بوده است) برای بار سوم تا روزهای پایانی مدعی هستند و باز هم هدایتشان را کلانتری برعهده دارد. باید دید او در سومین تلاش، می‌تواند این تیم را راهی لیگ برتر کند یا خیر.
کلانتری یک بار هم در فصل 89-90 توانست فجر را به لیگ برتر برساند.
هم اکنون در جدول رده‌بندی لیگ دسته اول، دو تیم تهرانی هوادار و بادران با 50 امتیاز صدرنشین هستند و فجرشهیدسپاسی با 47 امتیاز سوم است. پنج بازی و 15 امتیاز دست نخورده برای هر تیم باقی مانده و اختلاف تیم‌های اول تا ششم تنها 4 امتیاز است.
همان‌طور که فجر تنها یک پله با منطقه صعود فاصله دارد، در انتهای جدول هم  قشقایی فقط یک پله با منطقه سقوط فاصله دارد. این تیم فعلاً حاشیه امنیتی 4 امتیازی دارد اما امتیازات 5 هفته پایانی بسیار حساس و سرنوشت‌ساز خواهد بود.
قشقایی روز دوشنبه هفته آینده در شیراز به مصاف تیم مدعی خوشه طلایی ساوه می‌رود و فجرشهیدسپاسی در ورزشگاه تختی اهواز، میهمان استقلال خوزستان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی