[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

رئیس جهاد دانشگاهی فارس: نگاه دولت جدید علمی و شایسته‌محور باشد، روزنامه شیراز نوین

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با تأکید بر اینکه نگاه دولت جدید باید مبتنی بر دیدگاه علمی و شایسته محور باشد، گفت: ظرفیت‌های خوبی در کشور داریم که با بهره گیری از آنها می‌توان علاوه بر حل مسائل معیشتی و مدیریت صحیح سیاست‌های خارجی نظام، جایگاه ایران اسلامی را هم ارتقا داد.
دکتر مظاهر بابایی دیروز جمعه ۲۸ خرداد با حضور در شعبه اخذ رأی مستقر در ساختمان مجتمع آموزشی جهاد دانشگاهی شیراز در جمع خبرنگاران و با بیان اینکه وظیفه همه ملت شریف ایران در این مقطع حساسی تاریخی، شرکت در انتخابات است، گفت: حضور در انتخابات نشان دهنده صحنه سیاسی چهار سال آینده است.
او ادامه داد: در شرایط فعلی، کشور نیاز به یک مدیر انقلابی و جهادی دارد؛ البته مدیری که انتخاب می‌شود باید همان گونه که مردم او را اصلح دانستند، او نیز نمایندگان و مدیران اصلح و شایسته انتخاب کند و معیشت مردم را در اولویت قرار دهد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس در تبیین اهمیت حضور گسترده مردم در انتخابات، گفت: دولتی که با آرای زیادی از مردم روی کار بیاید، قدرت بیشتری برای پیاده سازی سیاست‌ها خواهد داشت.
بابایی ادامه داد: ممکن است مردم از مسائل اقتصادی و فشارهایی که ناشی از این مهم بر آنها تحمیل شده، دلگیر باشند، اما واقعیت این است که بروز چالش‌های اقتصادی ناشی از مشارکت کم مردم نبوده، بلکه به نوع انتخاب بازمی‌گردد؛ لذا مردم این بار با حضور در صحنه می‌توانند انتخاب اصلح را رقم بزنند.
رئیس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، همچنین خاطرنشان کرد: برحسب آیین نامه انتخابات و با توجه به سیاست افزایش شعب اخذ رأی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش تجمع، جهاد دانشگاهی فارس، ساختمان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز و تعدادی نیروی انسانی را در اختیار ستاد انتخابات استان فارس قرار داد.
بابایی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی و جهادگران شاغل در این نهاد انقلابی، اهمیت انتخاب اصلح و البته تبعات ناشی از این انتخاب را شاید بیشتر درک کنند، گفت: جهاد دانشگاهی در اغتشاشات آبان ۹۸، خسارت سنگین مالی و جانی را متحمل شد. ساختمان مرکز آموزش این نهاد کاملاً در آتش کینه‌ورزی دشمنان نظام اسلامی سوخت و یکی از نیروهای حراست آن هم، آسیب‌های جسمی سختی دید که تبعات آن تاکنون ادامه دارد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس خاطرنشان کرد: اگر امروز این ساختمان مجدداً سرپا شده و با هدف خدمت رسانی هرچه بیشتر، به عنوان یک امکان عمومی در اختیار نظام، دولت و مردم قرار دارد، عامل اصلی آن همدلی و همراهی جهادگران دانشگاهی بوده 
است و بس.
بابایی با ابراز گلایه از آنچه همراهی نکردن دستگاه‌های متولی برای کمک به بازسازی ساختمان مرکز آموزش جهاد دانشگاهی فارس، عنوان می‌کرد، گفت: بازسازی این ساختمان که در اختیار ستاد انتخابات شهرستان شیراز قرار گرفت و به حوزه اخذ رأی در یکی از مناطق کم برخوردار کلان شهر شیراز بدل شد، بیش از ۱۰میلیارد تومان برای جهاد دانشگاهی آن هم در این شرایط دشوار اقتصادی هزینه در بر داشته است.
رئیس ایسنا منطقه فارس تأکید کرد: ما به واسطه نوع تفکر جهادی حاکم بر جهاد دانشگاهی، بازسازی این ساختمان و تأمین مجدد تجهیزات این مجموعه را در دستور کار قرار دادیم؛ زیرا اعتقاد داریم که این مرکز، امکانی مهم و تأثیرگذار در یکی از نقاط کم برخوردار شیراز بوده و قبل از حریق آبان ۹۸ و پس از بازسازی، خدمات ویژه و گسترده علمی، آموزشی، مهارت آموزی و... را در اختیار گروه‌های مختلف جامعه قرار داده است.
بابایی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد جهاد دانشگاهی در ابعاد فرهنگی، علمی، پژوهشی، آموزشی و پارک علم و فناوری، لزوم بهره‌گیری هرچه بیشتر از این ظرفیت‌ها با هدف اتکای بهتر و مطلوب تر به توان داخل برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دولت آینده یکی از خواسته‌های 
مهم دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی