[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

مشکلات سیستم الکترونیکی رفع شد، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شیراز گفت: مشکلات و اختلال بعضی شعب الکترونیکی انتخابات در ساعات اولیه رأی گیری در شیراز و صدرا به علت گستردگی و ازدحام جمعیت بود که در ادامه با تقویت سیستم رفع شد. به گزارش ایرنا، محمدرضا امیری جمعه در حاشیه برگزاری انتخابات در حرم مطهر شاهچراغ(ع) در جمع خبرنگاران افزود: در محل‌های رأی گیری که علی رغم تلاش‌های انجام شده همچنان در سیستم الکترونیکی مشکلاتی وجود داشت، دستور صادر شد که سریعاً کار به شکل آفلاین پیگیری شود. فرماندار شیراز اعلام کرد: در ۹۵ درصد شعب اخذ رأی شیراز، کار به صورت الکترونیکی انجام شد. امیری عنوان کرد: یکی از مراکز اخذ رأی که صبح دیروز با استقبال گسترده مواجه شد، پنج شعبه مستقر در حرم مطهر شاهچراغ(ع) بود که مشکل در این شعبات نیز برطرف شد و این شعبه‌ها به صورت آنلاین رأی گیری را انجام دادند.
وی در ادامه به چگونگی روال کار صندوق‌های سیار اشاره کرد و گفت: مسیر شعب سیار از قبل تعریف شده که این شعب خارج از آن نمی‌توانند به لحاظ قانونی عمل کنند که به عنوان مثال بیمارستان‌ها یکی از مقاصد این شعب بود. امیری در ادامه گفت: برای انتخابات شورای شیرازمردم  باید ۱۳ گزینه انتخاب می‌کردند که ضروری بود شهروندان کد هر نامزد مدنظر خود را همراه داشته تا سریعاً کار انجام و از ازدحام نیز جلوگیری شود.
به گفته رئیس ستاد انتخابات استان فارس، افزون بر سه‌میلیون و ۵۸۴هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند و سه‌هزار و ۸۴۴ شعبه اخذ رأی به همین منظور پیش‌بینی شده است.
سید احمد احمدی زاده، دیروز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد واجدان شرایط رأی در استان فارس، ۸۰هزار و ۴۳ نفر رأی اولی بودند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: از مجموع کل واجدان شرایط یک‌میلیون و ۳۱۰هزار و ۲۵۹ نفر مربوط به شهرستان شیراز است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی