[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

مدیرکل ثبت فارس: مستندسازی موقوفات سرعت می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران کل ثبت اسناد و املاک و اوقاف و امور خیریه فارس با هدف سرعت بخشی به مستندسازی موقوفات برگزار شد. سیدمهدی هاشمی مدیرکل ثبت فارس عنوان داشت: همچون سال گذشته یکی از اولویت‌های خود را تثبیت املاک و اراضی دولتی دانسته و بر همین اساس با توجه به تکلیف شرعی و قانونی خود در قبال مالکیت موقوفات فرایند مستندسازی این املاک و اراضی را سرعت خواهیم بخشید.
با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس و جمعی از کارشناسان این اداره کل در دفتر مدیرکل ثبت اسناد و املاک این استان نشستی برگزار گردید.
در این جلسه که با هدف هم اندیشی در جهت تسریع مستندسازی املاک و اراضی وقفی استان صورت پذیرفت، مقرر گردید به منظور ارائه راهکارهای عمل به تعهدات مشترک طی سال جاری من جمله سرعت بخشی به فرایند تعویض اسناد مالکیت دفترچه ای به کاداستری موقوفات استان در هفته آتی همایشی با حضور مدیران کل، معاونان و رؤسای ادارات تابعه این ادارات کل برگزار شود.
سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت باسعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س)، حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ(ع) و هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) و با اشاره به اهمیت مستندسازی موقوفات از بعد شرعی و اخلاقی راهکارها و دستورالعمل‌های سازمانی موجود را تسهیل کننده و ضامن اجرای بهینه آن برشمرد. وی حرکت در مسیر انجام مطلوب تفاهم نامه‌های فی ما بین سازمان‌های اوقاف و امور خیریه و ثبت اسناد و املاک که در راستای اجرای بهینه قانون جامع حدنگار صورت پذیرفته را مستلزم همدلی و تعامل بیش از پیش کارشناسان این ادارات با هدف عمل به تعهدات قانونی و ایفای نقش در تثبیت حداکثری املاک و اراضی وقفی در سطح استان دانست. هاشمی افزود: همچون سال گذشته یکی از اولویت‌های خود را تثبیت املاک و اراضی دولتی دانسته و بر همین اساس با توجه به تکلیف شرعی و قانونی خود در قبال مالکیت موقوفات فرایند مستندسازی این املاک و اراضی را سرعت خواهیم بخشید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی