[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

ابقای اسکوچیچ عاقلانه است، روزنامه شیراز نوین

انتخاب هادی عقیلی بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان برای هدایت این تیم در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ دراگان اسکوچیچ است.
هادی عقیلی درباره بحث ادامه یا قطع همکاری با دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات تیم ملی فوتبال، اظهار داشت: انتخاب سرمربی تیم ملی یک بحث است، تأمین منابع مالی یک بحث دیگر. پس از اینکه مارک ویلموتس رفت و اسکوچیچ قرار بود سرمربی تیم شود، گفتم در حال حاضر جدا از کیفیت یک مربی، قیمت او هم مهم است. حتی مربیان داخلی حاضر نشدند با مبالغ پایین سرمربی تیم شوند،کسانی که نیاز نیست اسامی‌شان بیان شود. رقم قرارداد مربیان بزرگ داخل ایران از شکایت‌های‌شان مشخص است.
وی افزود: خیلی‌ها به اسکوچیچ امیدوار نبودند، اما او توانست از بازی‌های دوستانه تا چهار بازی در منامه بحرین نتایج خوبی با تیم ملی کسب کند. سخت‌ترین بازی تیم ملی مقابل عراق بود و چون این دیدار حساس شده بود، کیفیت بازی ایران را متفاوت کرد. اگر همه این مسائل را در نظر بگیریم، کیفیت کار اسکوچیچ مشخص می‌شود. او کار بسیار سختی با تیم ملی در منامه داشت. از طرفی، ما دوران پسا کی‌روش را طی می‌کردیم، چون تیم ملی با کی‌روش استایل خاصی گرفته بود. پیش از کی‌روش مربیان دیگری را امتحان کرده بودیم، اما تیم ملی با حضور این مربی استایل خاص خودش را گرفت. به‌عنوان مثال، سبک بازی تیم ملی شبیه اتلتیکومادرید بود. اسکوچیچ قصد داشت این سبک را تغییر دهد که در اجرای خواسته خود موفق بود. 
مدافع پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: کمیته فنی، پیشکسوتان و کارشناسان باید تحلیل و بررسی کنند کدام استایل برای تیم ملی بهتر است و سپس دنبال انتخاب مربی بروند. برخی مواقع، از گزینه‌هایی نام برده می‌شود که برای من خنده‌دار است و مشخص است از یک آدم غیرفوتبالی نظر می‌گیرند. شخصی گفته بود که برای انتخاب سرمربی تیم ملی در حال مذاکره با مورینیو و زیدان هستند! کجای سبک این دو مربی شبیه به هم است؟! فقط اسم و تیپ‌شان مهم نیست، بلکه تفکر و فرم بازی تیم‌های تحت هدایت‌شان هم اهمیت دارد. این دو گزینه (مورینیو و زیدان) نمی‌توانند در کنار هم قرار بگیرند، چون سبک مربیگری‌شان متفاوت است. 
عقیلی با حمایت از اسکوچیچ یادآور شد: با پیشرفتی که تیم ملی داشته، اسکوچیچ بهترین انتخاب است. از بازیکنانی که با او کار کرده‌اند، شنیدم که مربی خوبی است. تیم‌های ملوان انزلی، فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان در زمان اسکوچیچ خوب فوتبال بازی می‌کردند. جدا از بحث فنی، باید به هزینه استخدام سرمربی جدید هم فکر کرد. اگر بخواهیم گزینه دیگری انتخاب کنیم، باید حداقل شش میلیون یورو بپردازیم. اینکه از کجا می‌خواهد چنین پولی تأمین شود، مشخص نیست، چون بعید می‌دانم دولت بخواهد در این زمینه کمک کند. 
وی در پایان گفت: بار دیگر می‌گویم ما باید بدانیم چه مدل فوتبالی می‌خواهیم و سپس سراغ گزینه‌ها برویم. فلسفه فوتبال بارسلونا مشخص است. در این تیم دیه‌گو سیمئونه سرمربی فعلی اتلتیکومادرید نمی‌تواند مربی باشد. اگر سیمئونه بخواهد سرمربی بارسلونا شود، اوست که باید تفکراتش را عوض کند، نه بارسلونا. وقتی سراغ مربیانی مثل سیمئونه و مورینیو می‌روید دیگر نمی‌توانید سراغ گواردیولا بروید. ما باید ابتدا از خودمان بپرسیم چه چیزی می‌خواهیم و سپس سراغ انتخاب مربی برویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی