[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

بیش از ۹۰۰ بنگاه صنعتی راه‌اندازی شد، روزنامه شیراز نوین

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در دوماهه امسال برای ۹۱۹ بنگاه پروانه بهره‌برداری صادر شده و زمینه اشتغال بیش از ۱۷هزار و ۱۰۳ نفر فراهم شده است.
به گزارش ایسنا، بر اساس این آمار در دوماهه امسال برای ۶۴۸۹ بنگاه جواز تأسیس و برای ۹۱۹ بنگاه پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه‌ای صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۲۷ درصد و ۲۰.۸ درصد افزایش داشته است.
سرمایه پیش بینی شده در این مدت برای جوازهای تأسیس معادل ۱۳۱هزار و ۶۷۰میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۹۹.۶ درصد افزایش داشته است. میزان سرمایه پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در دوماهه امسال نیز ۱۱هزار و ۲۸۴میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱.۶ درصد افزایش داشته است.
همچنین بر اساس این آمار پیش بینی شده با اجرای پروژه‌هایی که جواز تأسیس آنها در دو ماه اول امسال صادر شده، برای ۱۷۶هزار نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در مدت مشابه پارسال با افزایش ۵۰.۲ درصدی مواجه بوده است. پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در این مدت نیز زمینه اشتغال ۱۷هزار و ۱۰۳ نفر را فراهم کرده که نسبت به دوماهه پارسال حدود ۱۵.۱ درصد افزایش داشته است.
در دو ماهه اول امسال ۶۵هزار و ۷۲۰ پروانه صنفی صادر شده که نسبت به تعداد صدور این پروانه‌ در مدت مشابه سال قبل ۲۹ درصد افزایش 
داشته است.
این عدد همواره در ماه‌های گذشته افزایشی بود و سال گذشته عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران گفته بود که افزایش واحدهای صنفی به معنای رونق در اصناف نیست و به طور کلی سرریز جامعه بیکار از بخش دانشگاه و ادارات و سازمان‌های دولتی به اصناف را شمشیر دولبه توصیف کرده بود.
صدور نماد اعتماد الکترونیک نیز در دوماهه اول سال ۱۴۰۰ با رشد ۱۹.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲۱۵۲ مورد رسیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی