[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

پایان عملیات آسفالت روستای دزک شهرستان رستم ، روزنامه شیراز نوین

 عملیات آسفالت روستای دزک شهرستان رستم بخش مرکزی از محل اعتبارات قیر رایگان با مشارکت و همراهی بنیاد مسکن این شهرستان به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مدیر بنیاد مسکن شهرستان رستم در حاشیه اجرای این طرح بر لزوم توسعه روستایی و محرومیت زدایی با بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های قانونی تأکید کرد و اظهار داشت: بنیاد مسکن در سال‌های مختلف در این زمینه مشارکت فعال داشته است.
خسرو کشتگر مهم ترین اقدامات عمرانی و جهادی در این شهرستان را تشریح کرد و بیان داشت: با توسعه روستایی، صدور اسناد مالکیت، واگذاری اراضی به متقاضیان، مقاوم سازی و بهسازی روستایی در این شهرستان، غبار محرومیت از چهره بخش عمده ای از روستاها زدوده شده و شهرستان رستم که از محرومیت مضاعف سال‌های گذشته رنج می‌برد، در مسیر توسعه و محرومیت‌زدایی قرار گرفته است.
خسرو کشتگر در ادامه بیان داشت: روستاهایی که روزی محرومیت و عقب ماندگی مشخصه اصلی این مناطق بود، امروز به برکت انقلاب اسلامی به نماد آبادانی، پیشرفت و توسعه تبدیل شده اند.
وی با ارائه آماری از تعداد واحدهای بهسازی و مقاوم سازی شده در سال گذشته گفت: در این مدت 290 واحد با اعتباری بالغ بر 435میلیارد ریال و در سال‌های گذشته 3هزار و 646 واحد این شهرستان با استفاده از تسهیلات اعطایی کار مقاوم سازی و بهسازی را انجام داده اند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان رستم در ادامه با بیان اینکه توسعه روستایی باعث شادابی مردم و ایجاد انگیزه برای کاهش مهاجرت‌ها می‌شود، گفت: تغییرات در زندگی آنان هم درآمدزایی را افزایش می‌دهد و هم آرامش و آسایش را به دست آورده و زندگی برایشان لذت‌ بخش می‌شود و رضایتمندی را در بین آنان به وجود می‌آورد. با اجرای پنج طرح هادی در سال جاری کار عمران روستایی در این شهرستان تداوم یافته است. در سال گذشته برای 14 روستا طرح‌هایی تهیه شده و در سال‌های قبل برای 94 روستا این طرح‌ها تهیه شده است.
کشتگر در ادامه به صدور اسناد مالکیت روستایی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: سال گذشته 64 جلد سند که 49 جلد آن اسناد روستایی بوده و در سال‌های گذشته 2هزار و 681 جلد سند مالکیت در این شهرستان صادر شده است.
به گفته مدیر بنیاد مسکن شهرستان رستم، واگذاری اراضی در این شهرستان عامل مهمی در ایجاد انگیزه برای ماندگاری بیشتر در روستاها بوده است. از این رو در سال گذشته 85 قطعه به مساحت کل 37هزار و 606 مترمربع و در سال‌های گذشته تا پایان سال 95 بیش از  یک‌هزار و 153 قطعه به مساحت کل 397هزار و 321 مترمربع در این شهرستان واگذار شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی