[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

کیک انجیری کِرِم دار، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 5 نفر
تخم‌مرغ:4 عدد 
شکر:300 گرم 
روغن مایع:80 گرم 
شیر:600 گرم+ 1 لیوان 
وانیل:5 گرم 
انجیر خشک:7 عدد 
گردو:1 استکان 
بیکینگ پودر:10 گرم 
آرد: دو لیوان و نیم 
آب:100 گرم 
نسکافه:1 قاشق مرباخوری 
نشاسته ذرت:3 قاشق غذاخوری 
پودر کرم شانتی:1 پاکت 
پودر نارگیل: مقدار کافی 
پودر قهوه: مقدار کافی

در این مطلب طرز تهیه کیک انجیری کرم دار را برایتان می‌نویسم. این کیک شامل مواد اولیه تخم‌مرغ، شیر، گردو، آب، پودر کرم شانتی، شکر، وانیل، نسکافه، بیکینگ پودر، روغن مایع، انجیرخشک، آرد، نشاسته ذرت، پودر نارگیل و پودر قهوه است و طرز تهیه راحتی دارد و برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه انتخاب مناسبی است.

 طرز تهیه
  مرحله اول:   
ابتدا و برای شروع خود شیرینی4 عدد تخم‌مرغ را که از نیم ساعت قبل از یخچال بیرون گذاشته بودیم تا هم دمای محیط شود داخل یک ظرف شکسته و در صورت سالم بودن به آن 150 گرم شکر و 5 گرم وانیل اضافه می‌کنیم و مواد را با همزن برقی برای مدت 5 دقیقه خوب هم می‌زنیم تا حباب‌دار و حجمش زیاد شود.
  مرحله دوم:
سپس در ادامه 75 گرم شیر را به مخلوط تخم‌مرغ و شکر مرحله قبل اضافه کرده و برای مدت 1 دقیقه با همزن آن‌ها را خوب مخلوط می‌کنیم و در ادامه 80 گرم روغن مایع را اضافه و آن را خوب با مواد کیک مخلوط می‌کنیم.
  مرحله سوم:
در ادامه 2 لیوان آرد و بیکینگ پودر را داخل یک ظرف با هم مخلوط و آن‌ها را الک کرده و به مایه کیک اضافه و با لیسک مواد را خوب مخلوط می‌کنیم تا یکدست شود. سپس 1 استکان گردو و 7 عدد انجیر خشک نگینی خرد شده را با 1 قاشق  غذاخوری آرد قاطی می‌کنیم و سپس آن‌ها را به مایه کیک اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم تا در مایه کیک کاملاً قاطی شوند. آرد کمک می‌کند که گردو و انجیر در کیک ته نشین نشود. اکنون مایه کیک آماده است. سپس مایه کیک را  داخل ظرف پیرکس که آن را چرب و آرد پاشی کرده‌ایم می‌ریزیم و ظرف را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 170 درجه سانتی‌گراد برای مدت 40 دقیقه قرار می‌دهیم تا کیک بپزد. با فرو کردن خلال دندان در کیک از پختن کیک مطمئن می‌شویم. سپس وقتی کیک پخت ظرف را از فر درآورده و منتظر می‌شویم تا کیک خنک شود.
  مرحله چهارم:
در ادامه سراغ خیس کردن کیک می‌رویم و برای این منظور 100 گرم آب را همراه با 150 گرم شیر و 1 قاشق مربا خوری نسکافه و 75 گرم شکر را داخل یک قابلمه می‌ریزیم و قابلمه را روی گاز می‌گذاریم و مواد را بدون اینکه بجوشد هم می‌زنیم تا در مواد ما حل شوند و حالت نسکافه‌ای پیدا کند. سپس کیک را با مخلوط نسکافه حل شده در شیر و آب خیس می‌کنیم و آن را روی کیک خنک شده می‌ریزیم.
  مرحله پنجم:
در ادامه کرم این کیک را درست می‌کنیم و برای این منظور مابقی شیر و باقی مانده شکر و3 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و مابقی آرد را داخل یک قابلمه می‌ریزیم و قابلمه را روی گاز می‌گذاریم و مواد را داخل قابلمه هم می‌زنیم تا در شیر قاطی شوند و سپس زیر گاز را روشن می‌کنیم و به هم زدن مواد داخل قابلمه ادامه می‌دهیم تا مواد ما کم کم غلیظ شوند و مدام مواد را هم می‌زنیم تا ته نگیرند. سپس قابلمه را از روی گاز بر می‌داریم و وقتی ولرم شد پودر کرم شانتی را به داخل قابلمه می‌ریزیم و آن را با مواد مخلوط می‌کنیم. اکنون کرم کیک آماده است.
  مرحله ششم:
در ادامه کرم تهیه شده در مرحله قبل را روی کیک می‌ریزیم و کیک را برای مدت 3 ساعت داخل یخچال می‌گذاریم تا کرم آن سفت شود و ببندد.
  مرحله هفتم:
در ادامه وقتی کیک آماده شد آن را در ظرف مناسبی می‌ریزیم و با پودر قهوه، پودر نارگیل و مواد دلخواه  دیگر تزیین می‌کنیم و آن را برای عصرانه همراه با چای و یا قهوه می‌خوریم و یا آن را برای مهمانی‌ها درست کرده و با این کیک از مهمان‌ها پذیرایی می‌کنیم. نوش جان

 نکات کلیدی 
 در صورت تمایل می‌توانید به‌جای شیر از ماست و یا آب و یا ترکیب این مواد نیز در تهیه این کیک استفاده کنید.
 در صورت دلخواه می‌توانید این کیک را به‌جای شکر با پودر قند و یا پودر شکر و یا حتی با عسل نیز درست کنید.
 در صورت عدم دسترسی به بیکینگ پودر می‌توانید از جوش شیرین استفاده نمایید.
 نکته دیگر اینکه از نظر استفاده از مغزهای خوراکی شاید گردو انتخاب مناسب‌تری باشد اما در صورت تمایل می‌توانید از سایر مغزهای خوراکی نیز استفاده نمایید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی