[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

صادرکننده تجهیزات نظامی و دفاعی هستیم ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: صنعت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران دنیا را به حیرت واداشته است؛ بنابراین لزوم همکاری همه جانبه مراکز نظامی با دانشگاهیان برای پیشبرد اهداف پدافندی کشورمان را بیش از پیش می‌طلبد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، ابراهیم عزیزی به دستاوردهای صنعت نظامی و دفاعی کشورمان اشاره کرد و گفت: در طول سال‌های انقلاب اسلامی در حوزه دفاعی و امنیتی با بهره گیری از ظرفیت مدیریت جهادی توفیقات بسیار مطلوبی را به دست آوردیم؛ بنابراین وقتی که قدرت موشکی و پدافندی ایران اسلامی را بررسی و تجزیه و تحلیل می‌کنیم، قابل قیاس با ابتدای پیروزی انقلاب و قبل از آن نخواهد بود. نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: در جنگ تحمیلی از تجهیزات دفاعی و نظامی برخوردار نبودیم و حتی واردکننده برخی از ادوات تسلیحاتی بودیم؛ اما امروزه به برکت انقلاب اسلامی و مدیریت جهادی که در این حوزه حاکم بوده است، می‌توانیم ادعا کنیم که جزو کشورهای پیشرفته صنعت نظامی و دفاعی هستیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: در حال حاضر ما نه تنها نیازهای دفاعی خود را تأمین می‌کنیم، بلکه به عنوان یک صادرکننده تجهیزات نظامی و دفاعی هم محسوب می‌شویم و چنین دستاوردی را نیز باید مرهون مدیریت جهادی باشیم؛ بنابراین وقتی چنین روحیه ای در سایر صحنه‌ها و عرصه‌ها هم وارد شود، معنا و مفهومش این بوده که می‌توانیم در بخش‌های دیگر هم با همین رویکرد نیازهای خود را تأمین کنیم.
رئیس کمیته امنیتی کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: امروزه سربلند و عزتمندانه با امکانات و تجهیزات دفاعی و نظامی داخلی از کیان نظام اسلامی دفاع می‌کنیم و ما این موضوع را مرهون مردان بزرگی همچون شهید طهرانی مقدم هستیم؛ لذا اگر روحیه طهرانی مقدم‌ها وارد عرصه‌های دیگر هم نظیر صنعت، کشاورزی و خودرسازی شود؛ قطعاً شاهد یک تحول عظیم خواهیم بود.
وی اظهار کرد: قطعاً برای پیشبرد هرچه بهتر صنعت دفاعی و نظامی کشورمان باید همکاری دانشگاهیان و نخبگان با مراکز مرتبط ساخت تجهیزات دفاعی به نقطه اوج برسد؛ چراکه جوانان این مرز و بوم با توانمندی‌هایی که دارا هستند، می‌توانند در همه زمینه‌ها جهانیان را به حیرت وادارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی