[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

کرونا جان ۷ نفر را گرفت ، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها به 983 مورد رسید.به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام آغاز تزریق واکسیناسیون دوز دوم واکسن سینوفارم از دیروز در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 947هزار و 47 مورد تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 270هزار و 880 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، 109هزار و 961 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 17هزار و 13 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 287هزار و 893 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.
این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی 262هزار و 673 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز 983 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 121بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن 7 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را 4هزار و 745 نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه برای جلوگیری از ازدحام در محل‌های تزریق واکسن از عموم مردم خواست که تنها طبق پیامک‌های ارسالی مبنی بر زمان و مکان مشخص شده به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند. او همچنین اعلام کرد: دو سایت خودرویی در پارک کوهستانی دراک و ورزشگاه پارس واقع در میانرود صرفاً برای تزریق واکسن به افراد سالمند و افرادی که از توانمندی جسمانی برخوردار نیستند، تمهید شده است. 
دکتر همتی در پایان اشاره کرد که واکسیناسیون به معنای پایان رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیست و همچنان مثل سابق با استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از دورهمی، از شیوع این بیماری جلوگیری کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی