[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

توسعه شیراز بر مدار خواسته شهروندان، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورا گفت: توسعه رضایت‌بخش شیراز بر مدار شهروندان، باید در دوره ششم تداوم و تقویت یابد. لیلا دودمان در نطق پیش از دستور خود در صدوهشتادوهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، با بیان اینکه در دو ماه باقی‌مانده تمام جلسات کمیسیون هوشمندسازی را به شش پروژه مهم اختصاص می‌دهیم، اظهار داشت: اعضای شورای پنجم در چهار سال اخیر گام‌های بلندی برای اعتلای نام شیراز برداشته‌اند. امیدواریم شورای ششم نیز با تفکر جدید بتوانند مسیر توسعه شهری شیراز را با سرعت بیشتر و بهتری بپیمایند.
پیشاپیش این انتخاب را به منتخبان جدید تبریک می‌گویم و آرزو دارم در خدمت به شهروندان شیراز موفق باشند. وی در ادامه مهم‌ترین مطالبه جوانان شیراز توسعه فضاهای تفریحی در سطح شهر دانست و اظهار داشت: فصل انتخابات موسم طراوت و شادابی ایران زمین است و مردم با اتکا به آرای خود همواره مجموعه‌ای از مطالبات را به مسئولان و منتخبان خود یادآور می‌شوند و مسئولیت این مطالبات را به عهده آنها می‌گذارند.این مقام مسئول در ادامه افزود: امیدواریم انتخاب آقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور برای مردم ایران همراه با گشایش در امور زندگی باشد و دولت جدید بتواند بر پایه حمایتی که در قوای دیگر دارد، به وعده‌های خود عمل نموده و معیشت مردم بهبود پیدا کند.
عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهروندان نجیب شیراز نیز طی چهار سال گذشته با اعتماد به لیست امید تلاش کردند بخشی از جایگاه ویژه‌ خود را در تاریخ و فرهنگ ایران‌زمین بازآفرینی کنند و منتخبان شیراز در این مدت گام‌های بلندی برای اعتلای نام شیراز برداشتند و نام شیراز را به محوریت شهروندان مزین کردند. انجام مطالعات میدانی و نظرسنجی از شهروندان نشان می‌دهد مجموع رضایت آنها از فعالیت‌ها و پروژه‌های فرهنگی و عمرانی مناسب بوده و در دوره جدید همچنان باید تقویت گردد. و اما مهم‌ترین مطالبه ای که مردم و بخصوص جوانان دارند، توسعه فضاهای تفریحی در سطح شهر شیراز است. دودمان در ادامه تصریح کرد: در حوزه کمیسیون هوشمندسازی نیز در دو ماه باقی مانده تمام جلسات کمیسیون را به شش پروژه اختصاص می‌دهیم که به شرح ذیل است: به سرانجام رساندن 1. کیف پول شهروندی، 2. وای‌فای رایگان در ایستگاه‌های مترو و مناطق گردشگری، 3. بی. ام. اس و سیستم مدیریت اتوبوسرانی و تاکسیرانی، 4. توسعه و تکمیل فیبر نوری، 5. هوشمندسازی میدان میوه و تره بار و مکانیزه کردن صندوق‌های پرداخت غرفه‌های ارائه محصولات و 6. ایستگاه ثابت آلودگی هوا که در اسرع وقت گزارش کاملی از انجام یا عدم انجام این پروژه‌ها که نمونه عینی انسان‌محوری است، ارائه خواهیم کرد. عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا با اشاره به اینکه طی این دو سال به خصوص تنگناهای مالی و اقتصادی طی سال‌های اخیر مانع بزرگی بر سر راه توسعه شهری بودند ولی همدلی و همراهی کادر شهرداری این مانع را سست کرد و اتفاقات بزرگی در شیراز رقم خورد، اظهار داشت: یقیناً مسیر توسعه شیراز همچنان باز خواهد بود و ایده‌ها و اندیشه‌های جدید ابزاری برای بهبود کیفیت آن خواهد بود. ما نیز تمام توان خود را به کار خواهیم بست تا جایگاه مطلوب شیراز حاصل آمده و دستاوردهای کنونی نیز حفظ شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی