[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۱۹
  • دوره جدید

اجرای طرح مسکن اقدام ملی گره‌گشای حاشیه‌نشینی است، روزنامه شیراز نوین

نشست کارشناسی و هماهنگی طرح مسکن اقدام ملی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز برگزار شد. مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز در این نشست اظهار داشت: اجرای طرح مسکن اقدام ملی می‌تواند گره گشای مشکلات مناطق حاشیه شیراز باشد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهندس مسعود صف شکن در این نشست که با توجه به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، برخی از مزایای طرح مسکن اقدام ملی را برشمرد.
وی شهرستان شیراز را از جمله مناطق مستعد در استان فارس برای اجرای طرح مسکن اقدام ملی توصیف کرد و گفت: متقاضیان خوبی در شهرهای این شهرستان آمادگی دارند تا با کلید خوردن طرح مسکن اقدام ملی با تأمین آورده مناسب در اجرای این طرح مشارکت کنند.
مهندس صف شکن با بیان اینکه تأمین زمین مناسب از سوی دولت در کاهش قیمت تمام شده مسکن اقدام ملی بسیار تأثیرگذار است، افزود: بنیاد مسکن با تأمین تسهیلات مناسب برای اجرای این طرح مشارکت دارد و تاکنون نیز در بسیاری از دیگر شهرهای زیر 100هزار نفر در استان فارس این طرح را آغاز کرده است.
طرح مسکن ملی با مشارکت و همراهی ادارات راه و شهرسازی و بنیاد مسکن اجرایی می‌شود. این طرح شامل ساخت 400هزار واحد مسکونی است که ساخت 200هزار واحد آن در شهرهای جدید و با مشارکت بخش خصوصی، ۱۰۰هزار واحد در مناطق بافت فرسوده و توسط شرکت بازآفرینی شهری و ۱۰۰هزار واحد بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.
چهار شرط عمده برای ثبت‌نام در طرح ملی مسکن تأهل و سرپرست خانواده بودن، از اول فروردین ۸۴ فاقد مالکیت مسکونی بودن که این شرط علاوه بر فرد متقاضی به افراد تحت تکفل هم اضافه می‌شود، عدم استفاده از امکانات دولتی از قبیل زمین، آپارتمان یا تسهیلات ویژه یارانه‌دار و داشتن سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا به مدت پنج سال است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی