[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

اجرای طرح هادی در روستای قلعه خواجه ، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی ریز از آغاز عملیات اجرای طرح هادی (قیرپاشی) روستای قلعه خواجه این شهرستان از محل اعتبارات استانی و قیر رایگان خبر داد و اظهار داشت: اجرای طرح هادی در این روستا زمینه ساز توسعه دوچندان و محرومیت زایی است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، علی اکبر مبین با برشمردن مزایای اجرای طرح هادی در مناطق روستایی خاطرنشان کرد: طرح‌‌های هادی روستایی جزو پروژه‌هایی محسوب می‌شوند که با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی تهیه و اجرا می‌شوند. آبادانی روستاها و کمک به ترویج پروژه‌‌های عمرانی در آنها رسالت اصلی طرح هادی روستایی است.
مبین، مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی ریز همچنین از تخلیه مصالح جهت شروع عملیات اجرای طرح هادی روستای قلعه بهمن بخش مرکزی شهرستان نی ریز در قالب اعتبارات ملی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نی ریز خبر داد و اضافه کرد: این طرح وظیفه سامان دهی و اصلاح بافت کالبدی موجود و همچنین میزان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف را تعیین می‌کند. عملکردهایی همچون مسکونی، تولیدی، تجاری، کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستا. در طرح هادی تعریف می‌شود.
وی با بیان اینکه طرح هادی را می‌توان مهم ترین سند رسمی و قانونی توسعه و عمران یک روستا دانست، افزود: بنیاد مسکن در سالی که گذشت، با اجرای طرح‌های بهسازی و عمران روستایی، اقدامات قابل توجهی در راستای توسعه روستایی در این شهرستان انجام داده است. تعداد واحد‌های مقاوم سازی شده در روستاها 291 واحد بوده است. تعداد فقره تسهیلات ساخت مسکن با کارمزد اندک نیز در این شهرستان در سال گذشته 291 فقره به ارزش 145میلیارد ریال بوده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی ریز همچنین اظهار داشت: در سالی که گذشت 80 فقره تسهیلات مسکن محرومین به ارزش 40میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است. همچنین 80 فقره تسهیلات رایگان به مبلغ 24میلیارد ریال در سالی که گذشت به متقاضیان پرداخت 
شده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی ریز عملکرد واحد بهسازی طرح‌های هادی روستایی بنیاد مسکن شهرستان نی ریز هم تشریح کرد و گفت: تهیه و خرید لوله آب آشامیدنی جهت روستاهای کارگاه حسین آباد، شهرک وزیره، ریزآب، ده فاضل و بنه کلاغی به مبلغ 420میلیون ریال، اجرای طرح هادی روستای قلعه بهمن به مبلغ 2500میلیون ریال که در مرحله انتخاب پیمانکار است، اجرای طرح هادی روستای شهرک وزیره به مبلغ سه‌میلیارد و 110میلیون ریال که در مرحله مناقصه می‌باشد و همچنین اجرای طرح هادی روستای تل مهتابی به مبلغ 950میلیون ریال که در مرحله مناقصه می‌باشد از دیگر اقدامات این بنیاد در سال گذشته است.
مبین در ادامه از اجرای طرح هادی روستای قلعه خواجه  به مبلغ یک‌هزار میلیون ریال که در مرحله ارسال اسناد مناقصه می‌باشد، خبر داد و بیان داشت: در سالی که گذشت، بازنگری طرح‌های هادی روستاهای ریزآب، دهچاه، قلعه بهمن و غدیرگه انجام شده و تهیه طرح هادی روستایی سنگ زور هم دنبال 
شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی