[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

فرشید اسماعیلی: آقایان! لطفاً عوام‌فریبی نکنید ، روزنامه شیراز نوین

ستاره سابق فجرشهیدسپاسی نسبت به صحبت‌های مدیرعامل باشگاه استقلال موضع‌گیری تندی انجام داد. او می‌گوید: مددی با عوام‌فریبی قصد دارد هواداران را علیه خودش کند.
فرشید اسماعیلی یکی از بازیکنان ناراضی استقلال نسبت به مسائل مالی است. او که چند روزی است به خاطر مشکلات مالی حضور در تمرینات را تحریم کرده، با اظهارنظر احمد مددی مدیرعامل باشگاه درباره خودش مواجه شد. مددی گفته بود که اسماعیلی به غیر از دریافتی از مشاور هیئت مدیره 37 درصد از قراردادش را نیز دریافت کرده که همین مسئله خشم این بازیکن را در پی داشته است.
فرشید اسماعیلی درباره ادعای مددی درباره پرداختی 37 درصدی و برخی مسائل دیگر صحبت‌هایی را انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:
 ادعای مددی غلط است
 این حرف‌های مددی کاملاً غلط است و همیشه با احتساب تصورات خود می‌خواهد چهره حق به جانب بگیرد، آن‌هم در یک شرایط ناعادلانه. خود هیئت مدیره محترم هم در مورد اعتراض به حق من به مددی آن را تأیید کردند.
 جریمه‌ام کردند اما معلوم شد یک نفر به جای من نامه را امضا کرده
یک جریمه ١٦ درصدی را مددی و کمیته انضباطی به من تحمیل کردند و من فقط برای بازگشت به تیم و تمرینات سکوت کردم. جریمه‌ای که به خاطر ماجراهای سال قبل در نظر گرفته شد و بعداً معلوم شد یک نفر دیگر به جای من و بدون اطلاع من نامه ندامت را امضا کرده است.
 سال قبل را تسویه کردند، اما دوباره جریمه کردند!
امسال هم یک جریمه به خاطر اعتراضی که کرده بودم در نظر گرفتند و به من تحمیل شد. جالب اینکه رسماً مددی حرف‌هایم را تأیید کرده است. یعنی روال باشگاه استقلال این‌طوری شده که یک بار تسویه حساب فصل قبل را انجام می‌دهند و بعداً یک پرونده جدید از فصل قبل برای کم کردن دوباره حقوق‌مان باز می‌کنند!
 پنهان شدن راهکار مناسبی نیست
واقعاً اگر قرار به صحبت در مورد تمام ماجراست، بهتر است که وی منصفانه حرف بزند. پنهان شدن پشت میکروفون‌ها و نیامدن سر تمرینات راه مناسبی برای جوابگویی نیست. همان‌طور که درِ دفتر وی باز است، همه بازیکنان هم از آمدنش  به تمرینات استقبال می‌کنند.
 از انتشار قراردادها استقبال می‌کنیم
در مورد انتشار قراردادها هیچ مشکلی نداریم و  استقبال می‌کنیم. اگر قراراست این کار انجام شود در مورد همه جزییات صحبت کنیم. من قراردادم با استقلال تمام شده بود و قرارداد جدید امضا کردم، آن زمان با تهدید و فشار که قرارداد امضا نکردم.
 اگر نامداری نبود، هیچ کس تمدید نمی‌کرد
اینکه من از آقای نامداری پول گرفتم مربوط به قبل از امضای قرارداد جدید بود و خارج از قرارداد بود.همین آقای نامداری اگر نبود هیچ‌کدام از بازیکنان استقلال قراردادهایشان را تمدید نمی‌کردند و یا بازیکنی با این تیم قرارداد امضا نمی‌کرد.
 انتظار دارید یک ماه به آخر فصل برای مددی کف بزنیم؟
ما در مورد شرایط باشگاه استقلال حرف می‌زنیم و از این شرایط  ناراضی هستیم. باشگاه متعهد به پرداخت ٥٠ درصد  به همه بازیکنان تا نیم فصل بوده  ولی انجام نشد. وقتی مدیرعامل به تعهداتش عمل نمی‌کند چطور می‌خواهید یک ماه به انتهای فصل بازیکن‌ها برای مدیرعامل کف بزنند؟
 رفتار مددی و عواملش حیرت‌انگیز است
رفتاری که با من شد واقعاً عجیب بود. همه می‌توانند شهادت بدهند در جلسه کمیته انضباطی اول که باز هم می‌گویم ناعادلانه  و به شدت نامحترمانه بود، یک بار از من خواستند از مددی عذرخواهی کنم و این عذرخواهی را رسانه‌ای کنم و بعد از چند روز در جلسه‌ای دیگر از من خواستند که چون به کیان باشگاه( مدیر عامل) ضربه زده‌ام، دوباره عذرخواهی کنم. این رفتار مددی و عواملش واقعاً حیرت‌انگیز است، وقتی چنین رفتارهایی را می‌بینیم مسلماً هیچ بازیکنی در استقلال حرف‌های او را باور نمی‌کند.
 فوتبال ما از فیفا جدا است؟
اما یک اشکال عمده و بزرگ در تمام قراردادهای ما بازیکنان فوتبال وجود دارد و هیچ سازمان یا مدیری از حقوق بازیکنان دفاع نمی‌کند. اگر فوتبال ما تافته جدا بافته از قوانین فیفا است امروز به ما بگویند. نه فقط استقلال که حتی  بازیکنان تیم‌های دیگر هم چنین وضعیتی دارند، اگر طبق قانون دو ماه تأخیر حقوق باعث فسخ یک‌طرفه و به حق شود همان‌طور که فیفا آن را تأکید کرده است، آن‌وقت مدیران باشگاه‌ها هم می‌دانند چقدر و چطور هزینه کنند.
 باید تا بهمن 50 درصد به من پول می‌دادند
من کمتر از یک ماه قبل اخطار دادم که باید ٥٠٪ تا نیم فصل طبق قرارداد بگیرم ولی مددی هیچ کاری نکرد و اصلاً توجه نکرد و فقط پاراف کرد و حالا در رسانه‌ها در مورد پرداختی‌های من صحبت می‌کند. در حالی‌که تا بهمن ماه موظف به پرداخت ٥٠٪ بود حالا کم کاری خودش را با اعلام پرداخت ٣٧ درصدی می‌خواهد توجیه کند. بهتر است که واقعیت را تمام و کمال بگوید که به چه کسی این مبلغ را داده است. نکند مثل همان نامه‌ای باشد که من امضا نکرده‌ام؟!
 سازمان لیگ فقط پشتیبان باشگاه‌ها است
اگر من حق دارم که طبق دو ماه تأخیر حقوق یک طرفه فسخ کنم، سازمان لیگ یا کمیته تعیین وضعیت اعلام کند، اگر هم سازمان لیگ فراتر از فیفا است و فقط پشتیبان باشگاه‌ها است رسماً اعلام کند بازیکنان فوتبال هیچ حقی ندارند.
 آقای مددی! جواب نامه یک‌ماه پیش را نداده‌ای
آقای مددی! شما که در مورد دریافتی‌های من صحبت می‌کنید هنوز جواب نامه یک ماه قبل من را ندادید و درخواست من را به ذی‌حساب حواله داده‌اید.
 مدارکی دارم که نشان می‌دهد عوام‌فریب هستید
از اینکه قرارداد من و دریافتی‌ام را نشان دهید ترسی ندارم ولی من هم مدارکی دارم که نشان می‌دهد شما عوام فریبی می‌کنید و من چنین دریافتی نداشتم و شما به طور واضح اذعان می‌کنید که در تعهدات خود کوتاهی کردید و مهم‌تر از همه اینکه اگر از ابتدای فصل به خاطر همان اتفاقاتی که حتماً خاطرتان هست تا امروز سکوت کردم و کوتاه آمدم به خاطر تیمم و طرفداران بوده ولی شما رفتار متفاوتی داشتید و حالا طلبکار هم هستید.
 دیگر سکوت نمی‌کنم
این بار سکوت نمی‌کنم و حق خودم می‌دانم که در مورد بی‌تعهدی شما از خودم و حقوقم دفاع کنم و جلوی توهین و فرافکنی شما را بگیرم تا عمداً مرا جلوی طرفداران قرارندهید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی