[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

جلسه هماهنگی برگزاری کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در جویم، روزنامه شیراز نوین

 آرزو جهان‌پیما- گروه شهرستان‌ها- جویم
جلسه هماهنگی برگزاری کنکور سراسری در جویم با حضور امام جمعه، رئیس آموزش و پرورش منطقه، نماینده شهرداری، مسئولان نظامی و انتظامی، کارشناس بهداشت محیط مرکز سلامت جویم و دیگر اعضای حاضر، در محل سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش برگزار شد.
مهران آگاه، سرپرست اداره آموزش و پرورش منطقه جویم ضمن تشکر از حضور مردم در انتخابات و همکاری عوامل برگزاری آن و با اشاره به اهمیت برنامه ریزی مناسب جهت کنکور سراسری، خاطرنشان کرد: موضوع کنکور از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه سرنوشت دانش آموزان را بعد از سال‌ها تلاش و کوشش رقم می‌زند و دانش‌آموز را وارد مرحله جدیدی از علم و دانش در مقطعی خاص می‌کند.
وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، امسال نیز همچون سال گذشته برگزاری کنکور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تمهیداتی در این زمینه انجام خواهد گرفت و همچنین قبل از برگزاری بایستی سیستم‌های برق و سرمایشی حوزه مورد بررسی قرار گیرد تا حین آزمون مشکلی پیش نیاید و کارشناسان مرکز سلامت نیز جهت ابلاغ نکات بهداشتی در محل حضور خواهند داشت.
وی در پایان بر لزوم آمادگی دستگاه‌های اجرایی به ویژه ادارات برق، شهرداری، نیروی انتظامی و نظامی جهت کنترل ترافیک مسیر و اورژانس در این آزمون تأکید کرد.
حجت الاسلام احمدی، امام جمعه شهر جویم نیز ضمن تبریک دهه کرامت و تشکر از حماسه آفرینی مردم در انتخابات ۲۸ خرداد و آرزوی موفقیت جهت منتخبان ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا افزود: امیدوارم تمام ادارات و به ویژه خیران در برگزاری کنکور همکاری داشته باشند؛ چراکه جهت آینده فرزندان خود می‌باشد و اگر به این امر توجهی نشود، امتیاز آن از بخش گرفته خواهد شد و از آنجا که آموزش و پرورش اساس هر کشوری است، پس توجه به آن نیز اهمیت دارد.
بهمن جعفرزاده کارشناس بهداشت محیط مرکز سلامت جویم در این خصوص بیان داشت: مرکز سلامت نیز جهت تهیه مایع ضدعفونی و اقلام بهداشتی، بحث نظارت حوزه‌ها، چیدمان صندلی، خدمات رسانی اورژانس و استقرار آمبولانس همکاری خواهد نمود و به این نکته نیز بایستی توجه شود که اگر دانش آموزی به کرونا مبتلا باشد حتماً به صورت مجزا از او آزمون گرفته شود.
مسئولان نظامی و انتظامی حاضر در جلسه و نماینده شهرداری نیز همکاری خود را جهت برگزاری کنکور 
اعلام کردند.  
شایان ذکراست تعداد داوطلبان شرکت کننده در بخش جویم، ۳۸۹ نفر می‌باشد که ۲۴۹ نفر خانم و ۱۴۰ نفر آقا در سه حوزه امتحانی در رشته‌های (ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر، زبان‌های خارجی و علوم تجربی) به رقابت می‌پردازند و مجری برگزاری آن نیز اداره آموزش و پرورش می‌باشد. کنکور سراسری امسال در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه (۹ الی ۱۲ تیرماه ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی