[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

کشته‌های کرونا افزایش یافت ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، تعداد جان باختگان در استان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را 4هزار و 751 نفر اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح اله حسینی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 949هزار و 527 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 271هزار و 488 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، 110هزار و 125 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 17هزار و 68 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 288هزار و 556 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و 24 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 124 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی همچنین از بهبودی 263هزار و 131 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسئول در دانشگاه در ادامه با اعلام جان باختن 6 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز یکشنبه و دیروز دوشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و 751 نفر اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با توجه به وضعیت قرمز شهرهای جنوبی کشور این هشدار را داد که کوچک ترین غفلت در زمینه پیشگیری از این بیماری موجب سرایت این شرایط به استان ما نیز خواهد شد؛ بنابراین توصیه می‌شود با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مانند استفاده مداوم از ماسک و رعایت حفظ فاصله فیزیکی از سفر به مناطق جنوب کشور پرهیز کرده تا از زمینه انتقال و سرایت این بیماری به شهرها و مناطق مرکزی استان جلوگیری شود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی