[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

شاهراه جان گرفت ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی که در سفر به پایتخت مباحث حوزه راه استان و پروژه‌های این بخش را دنبال می‌کرد، با دکتر خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور دیدار کرد.
دکتر رحیمی در این دیدار به پیگیری مباحث مربوط به پروژه آزادراه شیراز اصفهان پرداخت و با بیان اینکه این پروژه نزدیک به 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، عنوان کرد: با توجه به اینکه اعتبارات موردنیاز برای تکمیل این پروژه مهم آزادراهی تخصیص داده شده است، امیدواریم پیمانکار طرف قرارداد نیز بتواند با سرعت بیشتری پروژه را به سرانجام برساند.
وی بیان کرد: آزادراه شیراز- اصفهان ۲۲۵ کیلومتر طول دارد که در حال حاضر بخش قابل توجهی از مسیر آسفالت شده و قطعه هفت پروژه که خارج از قرارداد بوده نیز مراحل پایانی را طی می‌کند.
استاندار فارس درباره پروژه بزرگ‌راهی دشت ارژن به تنگ بوالحیات نیز گفت: این پروژه 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که دسترسی به استان‌های بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را تسهیل می‌کند. دکتر رحیمی با بیان اینکه پروژه مذکور حدود ۲۱ کیلومتر در یک توپوگرافی کوهستانی احداث شده، این پرژه را یکی از سخت‌ترین پروژه‌های راه‌سازی دانست و افزود: بزرگ‌راه دشت ارژن- تنگ بوالحیات دارای دو تونل است که هم اکنون حدود ۸ کیلومتر از آن آسفالت شده و مابقی نیز آماده آسفالت است.
وی ابراز امیدواری کرد که این پروژه در آینده‌ای نزدیک افتتاح شود و گلوگاهی اساسی از پیش راه مسافران در این محور برداشته می‌شود.
استاندار فارس در بخش دیگری از این جلسه به پروژه آزادراه قائمیه به خوزستان اشاره کرد و افزود: این پروژه در حال انجام است و در حال حاضر مقدار بسیار کمی از آن بعد از پل فهلیان باقی مانده که بین مصیری و کوپن واقع شده که این مسیر نیز به زودی تکمیل می‌شود و این پروژه از فارس به خوزستان قابلیت بهره‌برداری خواهد داشت.
وی یادآور شد: هم اکنون نیز میزان زیادی از این پروژه زیر بار ترافیکی است. راه آهن اقلید به یزد از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد مذاکره قرار گرفت. دکتر رحیمی با اشاره به اینکه این پروژه رو به اتمام است، عنوان کرد: دو کیلومتر از آن در تقاطع غیرهم‌سطح بزرگ‌راه شیراز- اصفهان باقی مانده است که مذاکرات انجام شد و تخصیص‌های خوبی به این پروژه داده شده و پیمانکار پروژه نیز قول داده است که در اسرع وقت شاهد به بهره برداری رسیدن آن باشیم.
به گفته استاندار فارس، راه آهن اقلید به یزد از محورهای مواصلاتی بسیار مهم است و فاصله فارس تا خراسان و همچنین راه آهن شمال به جنوب در غرب کشور را کاهش خواهد داد و موجب صرفه‌جویی بالا در هزینه حمل و نقل و زمان برای هم میهنان عزیز خواهد شد.
استاندار فارس در این سفر همچنین تأمین نیازهای فرمانداری‌های تازه‌تأسیس استان و کمک به این فرمانداری‌ها را پیگیری کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی