[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

آماده‌باش در فارس ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و چهل و هفتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، با اشاره به افزایش موارد مثبت کووید 19 در فارس و استان‌های هم جوار، از برقراری وضعیت آماده باش در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با بیان این خبر تأکید کرد: با توجه به افزایش موارد بستری در بیمارستان‌های استان و احتمال بازگشت به وضعیت بحرانی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان باید آمادگی پذیرش و مواجهه با افزایش موارد بستری در بخش کووید 19 را داشته باشند.
او با بیان اینکه در شرایط فعلی، بهترین راه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و یاری مدافعان سلامت، تعهد عمومی به رعایت اصول بهداشتی و خودمراقبتی است، از مردم خواست تا استفاده مداوم از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها را جدی بگیرند.
دکتر لطفی با اشاره به اینکه تزریق واکسن با هدف ایمن سازی و در راستای تأمین سلامت مردم انجام می‌شود، تأکید کرد: نه تنها افرادی که واکسن دریافت نکرده اند، بلکه افرادی که تزریق واکسیناسیون کووید 19 برای آنان انجام شده نیز باید اصول بهداشتی را به صورت جدی رعایت کنند.
رئیس دانشگاه ضمن پیگیری آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز دوشنبه و دیروز سه شنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی، بررسی نمودارهای مربوط به تزریق واکسن کووید 19 در استان و کشور، همچنین پایش عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا در فارس پرداخت.
دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست ضمن اعلام گزارشی از آمار انجام واکسیناسیون در استان طی روز دوشنبه، آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان‌های فارس، شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان‌های شیراز و شهرستان‌های استان و علت‌های جان باختن مبتلایان کووید ۱۹ در فارس، به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای اجرای مصوبات پیشین این ستاد نیز پرداختند.
سیصد و چهل و هفتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز صبح دیروز سه شنبه، نخستین روز از تابستان برابر با یکم تیر 1400، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور معاونان، مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی