[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

بهره‌برداری از پنج طرح تأمین و انتقال برق ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر خبر داد:
بهره‌برداری از پنج طرح تأمین و انتقال برق 

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر از راه اندازی و افتتاح طرح‌های تأمین و انتقال برق در استان بوشهر و جنوب کشور به ارزش 115میلیارد تومان در قالب پویش هر هفته الف- ب- ایران با دستور وزیر نیرو خبر داد. به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای فارس و بوشهر، مهندس غلامرضا نصیری مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر با بیان جزئیاتی از این طرح‌ها اظهار داشت: هزینه و اعتبار افتتاح پنج طرح تأمین و انتقال برق به ارزش 115میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت و اعتبارات بخش خصوصی تأمین شده است. به گفته مهندس نصیری، این طرح‌ها شامل افتتاح پست 63.20 کیلوولت هلیله و خط ارتباطی 63 کیلوولت به طول یک کیلومتر است. این طرح با اعتباری معادل 33میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت راه اندازی شده است. هدف از راه اندازی این طرح توسعه زیرساخت و بهبود قابلیت اطمینان در تأمین برق است. مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر همچنین از افتتاح طرح افزایش ظرفیت و تغییر سطح ولتاژ ترانسفورماتور سوم پست بهمئی بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این طرح نیز با 14میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری می‌رسد. هدف از راه اندازی این طرح تعدیل با ترانسفورماتورهای موجود و توسعه زیرساخت و افزایش ظرفیت در تأمین برق منطقه است.
مهندس نصیری در ادامه طرح افزایش ظرفیت خط 63 کیلوولت برازجان- فرهنگ را از طرح‌های قابل افتتاح با دستور وزیر نیرو دانست و گفت: این طرح با 4میلیارد تومان اعتبار راه اندازی شده و به طول 15 کیلومتر احداث شده است. رفع پرباری خطوط موجود و افزایش قابلیت اطمینان در برق منطقه شمال استان بوشهر از اهداف این طرح است. مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر همچنین به طرح نیروگاه خورشیدی 2 مگاواتی شهرستان دشتی اشاره کرد و گفت: این نیروگاه با مشارکت بخش خصوصی و با تأمین اعتباری معادل 30میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد و تأمین انرژی پاک و ایجاد اشتغال و کاهش آلودگی زیست محیطی از اهداف آن است.
مهندس نصیری افتتاح طرح احداث خط 400 کیلوولت به طول هفت کیلومتر را از دیگر طرح‌های این پویش ذکر کرد و گفت: در این طرح ورود و خروج خط 400 کیلوولت پارس- عسلویه کوشکنار در کلیدخانه نیروگاه عسلویه افتتاح می‌شود. هزینه اجرای این طرح 29میلیارد تومان است که از محل منابع داخلی شرکت تأمین شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی