[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

جدایی راه از شهرسازی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح جهش تولید و تأمین مسکن به وزارتخانه مستقل و تخصصی مسکن نیاز دارد، گفت: طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی به هیئت‌رئیسه مجلس ارسال شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جهش تولید و تأمین مسکن، یکی از طرح‌های کارآمدی بوده که اجرای آن بسیاری از مشکلات ناشی از کمبود عرضه مسکن در سال‌های اخیر را حل می‌کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر در کشورمان امکان تأمین زمین ارزان‌قیمت، تسهیلات بانکی، مصالح ساختمانی و نیروی کارآمد وجود دارد اما متأسفانه این ظرفیت‌ها به ساخت و تولید مسکن منجر نشده است. از این رو امیدواریم دولت منتخب، وزیری را برای وزارتخانه‌ راه و شهرسازی انتخاب کند که همت و اراده کافی برای اجرای قانون جهش تولید و تأمین مسکن داشته باشد؛ هرچند معتقدیم حوزه مسکن به وزارتخانه مجزا نیاز دارد. نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی از نظر بدنه سازمانی بسیار گسترده و حجیم است. در شرایط کنونی این وزارتخانه دارای 15 معاون وزیر و مدیرعامل است که قطعاً مدیریت تمام این بخش‌ها توسط وزیر راه و شهرسازی امکان پذیر نیست. از این رو طرح پیشنهادی ارائه کردیم که بر اساس آن وزارت راه و شهرسازی از یکدیگر تفکیک و وزارت مسکن تشکیل شود. این طرح به هیئت‌رئیسه مجلس ارسال شده و هم اکنون منتظر اعلام وصول آن هستیم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت ایجاد وزارت مسکن، اضافه کرد: در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی به دلیل حجم کار تنها 20 درصد وقت خود را می‌تواند به حوزه مسکن اختصاص دهد؛ این در حالی است که اجرای قانون جهش تولید و تأمین مسکن و ساخت یک‌میلیون واحد مسکونی در سال، نیازمند وزیر مستقل و مختص این امر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی