[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

آشنایی با معروف‌ترین‌ و بزرگ‌ترین جنگلهای بارانی جهان، روزنامه شیراز نوین


جنگل بارانی آسیای جنوب شرقی
این جنگل در آسیا است و اندونزی و لائوس را نیز پوشش می‌دهد اما بخش اعظم آن در آسیا قرار گرفته است. این جنگل محل زندگی بسیاری از پرندگان، پستانداران، دوزیستان و خزندگان کمیاب است.
تقریباً 200 گونه مختلف از درختان در یک هکتار این جنگل وجود دارد که البته تخریب جنگلها باعث می‌شود که این گونه‌ها در معرض خطر قرار بگیرند. ببر بنگال، مار کبرا، گونه‌های کمیاب میمون از جمله حیواناتی هستند که در این جنگل یافت می‌شوند.
جنگل ملی تونگاس
این جنگل بزرگ‌ترین جنگل ملی در آمریکا محسوب می‌شود و محل بسیاری از گونه‌های کمیاب و گونه‌های در معرض خطر است. کوه‌های ساحلی را تا قسمت قله پوشش می‌دهد. حیات وحش در این جنگل بسیار قوی است و گرگ و خرس قهوه‌ای در آن یافت می‌شود. پستاندارهای دریایی هم در آب‌های موجود در این جنگل وجود دارد.
پارک ملی کینابالو
این پارک یا جنگل بارانی در ساحل جنوبی صباح در مالزی قرار گرفته است و اولین پارک ملی در مالزی محسوب می‌شود. این پارک ملی محل بیش از 4 هزار و 500 گونه گیاهی است که 100 گونه مختلف از پستانداران و حیوانات مختلف در آن قرار گرفته‌اند. بزرگ‌ترین کوه کینابالو در این جزیره قرار گرفته که هر سال بازدیدکنندگان زیادی دارد.
جنگل مه‌آلود سانتا النا
این جنگل در کاستاریکا است که تعداد بسیار زیادی از ابرهای مه‌آلود بالای آن را فراگرفته‌اند. این جنگل همچنین سرشار از گل و گیاهان مختلف است. بیش از 2000 گونه گیاهی، 80 گونه پستاندار، 400 گونه پرنده، صد گونه دوزیست و خزنده و هزاران حشره داخل آن وجود دارد.
جنگل سینهارانجا
این جنگل حدوداً 8864 متر مربع را پوشش می‌دهد و در سریلانکا قرار گرفته که محل زندگی 830 گونه درخت، حشره، پرنده، خزندگان، پستانداران و دوزیستان است. همچنین نام آن در سال 1978 در یونسکو به ثبت رسیده زیرا گونه‌های گیاهی مختلف در آن وجود دارد و حیات وحش در آن جریان دارد. انواع لئوپاردها و فیل‌ها نیز در آن یافت می‌شود.
ادامه دارد ..

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی