[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

اقتصاد، اشتغال، منحنی منفی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه حل و فصل مشکلات فعالان اقتصادی استان اولویت ما در اتاق بازرگانی فارس است، گفت: حمایت دستگاه قضایی استان در رفع مشکلات فعالان اقتصادی استان که دستاورد آن بهبود فضای کسب و کار استان خواهد بود، کم نظیر و مثبت است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، جمال رازقی دیروز در دیدار با رئیس کل و معاونان دادگستری استان که به ‌مناسبت‌ هفته قوه قضائیه برگزار شد، بیان کرد: رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار در استان و کشور با سخنرانی محقق نمی‌شود بلکه در شرایط فعلی کشور در این دو بخش نیاز به کار اجرایی و عملیاتی است.
وی با بیان اینکه حمایت از تولید برای همه مسئولان استان حائز اهمیت است، افزود: با ترسیم منحنی رشد اقتصادی کشور درمی‌یابیم که ریل گذاری اقتصادی در کشور در سال‌های متمادی مسیر درستی را طی نکرده است و بنا به ضرورت نیز مقام معظم رهبری بیش از یک دهه است که شعار سال‌ها را بر مبنای مسائل اقتصادی نام گذاری فرموده اند.
رازقی اظهار داشت: در دو سال اخیر به دلیل همه گیری بیماری کرونا و فشار تحریم‌ها شاهد وضعیت سخت، بی ثبات و سردرگم برای اقتصاد و فعالان اقتصادی در کشور بودیم که با توجه به پیش بینی‌ها این همه گیری تا سال 1401 تداوم خواهد داشت از این رو نیاز کشور است که مسئله اشتغال را به عنوان اولویت مد نظر داشته باشد.
وی اضافه کرد: اقتصاد با معیشت و زندگی روزانه عموم مردم سروکار دارد؛ بنابراین هموار کردن مسیر رونق تولید و ایجاد اشتغال دو مقوله‌ایست که می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند و انتظار داریم دولت جدید به این دو موضوع زیربنایی در حوزه اقتصاد توجه ویژه تری داشته باشد. رئیس اتاق بازرگانی فارس با تقدیر از عملکرد دستگاه قضا در استان و حمایت از بخش اقتصادی ادامه داد: دستگاه قضایی در استان همراهی مطلوبی با بخش اقتصاد استان داشته که این همدلی و همراهی منشأ اتفاقات خوب و بزرگی از جمله جلوگیری از تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی، حل مسائل و مشکلات بانکی، توقف صدور اجراییه علیه واحدهای تولیدی، محاسبه صحیح سود بانکی و جرائم وام فعالان اقتصادی به بانک‌ها و عدم ممنوع الخروجی فعالان اقتصادی شده است که رضایت فعالان اقتصادی را در پی داشته است. در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس نیز ضمن استقبال از پیشنهادات حمایتی اتاق بازرگانی فارس جهت حمایت از تولید تأکید کرد: دستگاه قضایی استان در راستای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی سالم، ایجاد جهش تولید و حفظ اشتغال، حمایت و تقویت از بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی را در دستور کار دارد.
وی با تأکید بر اینکه رفع موانع تولید در نتیجه همکاری و تعامل همه نهاد‌های مسئول انجام می‌گردد، گفت: دستگاه قضایی فراتر از وظایف ذاتی و قانونی خود و بنا به اهمیت موضوع به مقوله حمایت حقوقی و قضایی از تولید و برطرف کردن موانع وارد شده است.
این مقام ارشد قضایی استان با بیان این موضوع که در سال گذشته پرونده 173 واحد تولیدی در دستور کار ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان فارس قرار گرفته است، گفت: با ورود دستگاه قضایی و اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی ریاست معظم قوه قضائیه، بسیاری از این واحد‌های تولیدی به چرخه تولید برگشته اند یا از تعطیلی آنها جلوگیری به عمل آمده است.
رئیس شورای قضایی استان تصریح کرد: رونق تولید، ایجاد اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران از گام‌های مهم در جهت جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی