[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۵
  • دوره جدید

مسکن وارد دور پنجم شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس از ثبت نام ۲۹هزار و ١۶٨ نفر در مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن در استان خبر داد. 
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (فارس)، جعفر زاهدی با بیان اینکه در مرحله اول این طرح ٩٣۶٧ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۲۹۰۸ نفر تأیید صلاحیت شدند، افزود: در مرحله دوم نیز ۳۹هزار و ۹۳۲ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۰هزار و ۶۴۸ نفر واجد شرایط بودند. در مرحله سوم نیز ١۴هزار و و ٩١٩ نفر ثبت نام کرده که از این جمع ۳۴۸۷ نفر تأیید نهایی شدند. به گفته زاهدی، در مرحله چهارم نیز ١٢هزار و ۵١٠ نفر اقدام به نام نویسی کردند که ۱۴۲۹ تن شرایط واگذاری را احراز کرده اند.
وی ادامه داد: هنوز صلاحیت ثبت نام کنندگان مرحله پنجم که مربوط به شهر صدرا و شهر آباده است، بررسی و احراز نشده، اما در مجموع این پنج مرحله جمعاً ۱۰۵هزار و ٨٩۶ نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که تاکنون ۱۸هزار و ۴۶٣ نفر احراز صلاحیت شده و مابقی یا در حال انجام پالایش هستند یا هنوز شرایطشان احراز نشده است. وی درمورد شرایط واگذاری مسکن در طرح اقدام ملی اضافه کرد: شرایط واگذاری مسکن در طرح اقدام ملی مسکن عبارت است از اینکه متقاضی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین یا واحد مسکونی از اول فروردین سال ٨۴ به بعد باشند. 
همچنین از تاریخ ۲۲ بهمن ماه ۵٧ از هیچ یک از امکانات واگذاری زمین و مسکن از نهادهای عمومی و دولتی استفاده واگذاری زمین و مسکن نکرده باشند. متقاضیان باید متأهل یا سرپرست خانوار باشند. زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، سابقه سکونت در شهر موردتقاضا و نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات مانند چک برگشتی و... و توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات و همچنین توانایی پرداخت اقساط ماهانه واجد شرایط هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی