[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

ظرفیت‌های نماز جمعه بیش از گذشته موردتوجه باشد، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه نماز جمعه ظرفیت خوبی در حوزه اجتماعی و سیاسی دارد، خواستار توجه بیش از گذشته به این نهاد شد.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام جواد حاج‌ علی‌اکبری دیروز چهارشنبه دوم تیرماه در همایش ائمه جمعه فارس که در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد، گفت: نماز جمعه یک نعمت است که باید سپاسگزار این نعمت باشیم.
او با بیان اینکه فارس یکی از استان‌های پهناور در حوزه نماز جمعه است، افزود: در مدت اخیر تعدادی حوزه به حوزه‌های اقامه‌کننده نماز جمعه استان اضافه شده و در این استان بیشترین نماز جمعه در آن اقامه می‌شود.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات ۲۸ خرداد، بیان کرد: انتخابات به منزله بیعت مردم با ولی امر است و مردم با حضور و مشارکت خود این بیعت را تجدید کردند. حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه پس از این انتخابات، امیدی دوباره در مردم برانگیخته شده است، ابراز امیدواری کرد که با تشکیل دولت قوی و مردمی امیدهای مردم محقق و زنده شود. آیت‌الله بهشتی، عضو خبرگان رهبری فارس نیز در این مراسم با بیان اینکه نبوت و رسالت برای داشتن قدم صدق و سابقه خوب نزد خداوند است، گفت: برای رسیدن به دنیا و آخرت باید اهل تقوا بود و خدایی باشیم.
او افزود: حجت‌الاسلام ملک‌مکان همیشه خود را خادم ائمه جمعه می‌دانست و از قدم و لسان صدق برخوردار بود و اکنون نیز خروجشان مصداق آیه مخرج صدق است.
حجت‌الاسلام حسین ملک مکان، رئیس سابق شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان فارس نیز در این همایش گفت: جذب اعتبار در این ۱۰ سال در مرکز استان ۲۰میلیارد تومان بوده است که عمده آن صرف ساخت‌وسازها و مصلاها شده است. او با بیان اینکه ۱۶ نهاد نماز جمعه جدید در این ۱۰ سال در استان فارس ایجاد شده است، افزود: ۶ مصلا به مرحله بهره‌برداری رسیده که البته نیاز به تکمیل دارد. تکریم ائمه جمعه پیشکسوت و تشویق ائمه جمعه جوان در این ۱۰ سال مورد توجه بوده است. ملک‌مکان با اشاره به اقدامات انجام شده بیان کرد: اجرای طرح مواسات درون تشکیلاتی برای نخستین بار، قرار دادن بخش اختصاصی خبر به نماز جمعه، برگزاری همایش‌های استانی و شهرستانی و... از جمله اقدامات انجام شده است. به گزارش ایسنا، در این همایش ضمن تقدیر از زحمات حجت‌الاسلام ملک‌مکان، حجت‌الاسلام عادل حاجی‌پور به عنوان رئیس جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان فارس معرفی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی