[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۳
  • دوره جدید

احتمال شیوع موج پنجم کرونا، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس، اعلام کرد که تاکنون بیش از ۲۶۵هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان فارس 
بهبود یافته‌اند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، دکتر عبدالرسول همتی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در فارس، گفت: از مجموع ۲۹۱هزار و ۵۲۹ بیمار شناسایی شده در فارس، ۲۶۵هزار و ۱۷۲ بیمار بهبود یافته‌اند. او مجموع بیماران بستری در بیمارستان را تا چهارم تیرماه، ۱۰۷۹ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۳۱ نفر به دلیل وخامت شرایط جسمی، تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند. همتی گفت: از بین کل بیماران شناسایی شده، ۲۷۴هزار و ۷۱ بیمار مثبت قطعی با انجام ۹۵۸هزار و ۷۶۶ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی و ۱۷هزار و ۴۵۸ بیمار نیز با انجام ۱۱۱هزار و ۳۶۴ مورد تست سریع شناسایی شده‌اند. معاون علوم پزشکی شیراز با ابراز تأسف از جان باختن ۵ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس، خاطرنشان کرد: مجموع بیمارانی که بر اثر کرونا جان باخته اند، ۴۷۷۲ نفر بوده است.
همتی با تأکید بر اینکه رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی احتمال شیوع موج پنجم ویروس کرونا در استان را افزایش می‌دهد، افزود: بهترین روش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید ۱۹، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی