[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

ای‌بی‌سی: طالبان کنترل ۸۰ درصد از خاک افغانستان را به دست گرفت، روزنامه شیراز نوین

شبکه ای بی سی با توجه به سخنان سخنگوی طالبان گزارش داد که این گروه هم اکنون ۸۰ درصد از افغانستان را تحت کنترل خود دارد. به گزارش ایرنا، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان امارت اسلامی افغانستان در گفت و گو با شبکه ای بی سی گفت که آنها هم اکنون کنترل ۱۶۳ منطقه از افغانستان را در دست دارند.
شاهین که همچنین عضوی از تیم مذاکرات طالبان در دوحه است، گفت: تنها مرکز افغانستان توسط دولت کابل کنترل می‌شود، اما مناطق اطراف آن در کنترل ماست.
سخنگوی طالبان در ادامه مدعی شد که با احتساب مناطق تحت کنترل باید گفت که بیش از ۸۰ درصد سرزمین افغانستان در اختیار نیروهای ماست.
سخنان سخنگوی طالبان در حالی عنوان می‌شود که روند خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان در حال تکمیل است و تنها بخشی جزئی از نیروها در افغانستان مانده اند. در همین رابطه خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که بعد از آنکه نیروهای اصلی آمریکا در ماه جولای (تیرماه) افغانستان را ترک خواهند کرد، تنها شمار ۶۵۰ نیرو برای تأمین امنیت دیپلمات‌ها در این کشور خواهند ماند.
بر اساس این گزارش، نیروهای اصلی آمریکایی در افغانستان طی دو هفته آینده خروج خود را به پایان می‌رسانند، اما چند صد نیرو به عنوان بخشی از تأمین امنیت و پشتیبانی به ویژه در سفارت ایالات متحده و در فرودگاه کابل که در حال حاضر توسط نیروهای ترک محافظت می‌شود، باقی خواهند ماند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی