[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: مردم در انتخابات مسیر عزت و کرامت را برگزیدند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: مسیری که مردم در جریان انتخابات ۲۸ خردادماه انتخاب کردند، مسیر عزت، تقوا، کرامت و توکل بود.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام دیروز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز، با اشاره به حضور حماسی مردم در این انتخابات افزود: این انتخابات ملت ایران را به عنوان ملتی که در تصمیم‌گیری محکم و ثابت قدم هستند، معرفی کرد که این یک عظمت است.
وی ادامه داد: دیگران می‌گفتند که ایرانی‌ها به دلیل سختی‌هایی که می‌کشند، مسیر سازش را در پیش خواهند گرفت اما این انتخابات نشان داد که این مردم سزاوار توصیف‌هایی که رهبر معظم انقلاب از مردم داشتند، از جمله داشتن عزم راسخ هستند.
امام جمعه شیراز اظهار داشت: مسیر، مسیر تقواست و هم حضور پرشور مردم در انتخابات و هم انتخابی که داشتند نیز همین معنا را دارد.
آیت‌الله دژکام افزود: رأیی که مردم در این دوره به منتخب خویش دادند، دارای پیام است؛ چراکه بودند افراد دیگری که حرف‌های روشن‌فکرانه هم می‌زدند اما مردم خام این سخنان نشدند.
وی گفت: جریان روشن‌فکری معیوب و خراب ایران، ۱۵۰ سال است که این مسیر را می‌رود و می‌گوییم برود تا ببینیم به کجا می‌رسد.
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به نخستین نشست خبری حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی، رئیس جمهوری منتخب افزود: وی در این نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاری که آیا حاضر به دیدار با رئیس جمهوری آمریکاست، به صراحت گفت خیر. آیت‌الله دژکام افزود: تا وقتی که آنها به دنبال ظلم کردن و قلدری هستند، پاسخ این پرسش خیر است؛ هرچند اگر دست از ظلم بردارند در چهارچوب سیاست خارجی می‌توان اقداماتی را متقابلاً انجام داد. اما اگر بخواهند با ظلم و قلدری حرف و خواسته خود را تحمیل کنند، پاسخ همین خواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه افزود: بحث پیشگیری از قوع جرم موضوع مهمی است که باید روی آن کار کنیم و در این مسیر نیاز است مردم هم همکاری کنند.
آیت‌الله دژکام افزود: در این زمینه در کنار دستگاه قضایی و نیروی انتظامی که به وظایف و مأموریت‌های خود عمل می‌کنند، نیاز است که در زمینه پیشگیری هم آموزش‌های عمومی لازم داده شود.
وی با اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، خواستار تلاش و برنامه‌ریزی بیشتر در جهت جلوگیری از تولید و قاچاق مواد مخدر شد و گفت: باید کمک و برنامه‌ریزی شود تا کسانی که در دام این بلای خانمان سوز گرفتار شده‌اند، از این دام رهایی یابند.
امام جمعه شیراز افزود: مشکل اغلب کسانی که از دام مواد مخدر رها می‌شوند و به دامان جامعه بازمی‌گردند، یافتن شغل است که البته در استان اقداماتی از سوی برخی خیران در خصوص ایجاد فرصت شغلی برای این افراد شده اما باید تلاش بیشتری شود تا این افراد دوباره گرفتار اعتیاد نشوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی