[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۱
  • دوره جدید

اشاعه کرونا از جنوب ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از اوج گیری دوباره کرونا و آغاز موج پنجم شیوع این ویروس از شهرهای جنوبی استان فارس خبر داد. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در سیصد و چهل و نهمین نشست ستاد مدیریت ویروس کرونا دانشگاه، با اشاره به وضعیت قرمز شیوع بیماری کووید 19 در شهرستان‌های جنوب فارس گفت: موج پنجم شیوع ویروس کرونا در فارس از نواحی جنوبی استان آغاز شده و این موضوع زنگ خطری برای وقوع وضعیت قرمز سایر نقاط استان در روزهای آینده است. او با بیان اینکه حساسیت مردم نسبت به کرونا کم شده است، بر تعامل بیشتر مردم و مسئولان برای مقابله با شیوع بیشتر بیماری کووید 19 تأکید کرد و از مسئولان استان و شهرستان‌ها و سازمان‌های مرتبط خواست با توجه به شروع فصل تعطیلات و احتمال افزایش سفرها به فارس و شیراز، در خصوص لزوم جلوگیری از ورود مسافر و همچنین برپایی چادر در بوستان‌ها و معابر، چاره اندیشی شود. 
رئیس دانشگاه همچنین از اعزام تیم‌های مشترک نظارتی معاونت‌های بهداشت و درمان دانشگاه به شهرهای جنوبی استان برای بررسی و ارزیابی وضعیت شیوع کرونا و عوامل مؤثر بر افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 خبر داد. 
دکتر لطفی اضافه کرد: عادی انگاری و سهل انگاری در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افزایش یافته و این موضوع نتیجه ای جز چرخش گسترده ویروس در خانواده‌ها و سطح جامعه ندارد که سبب بالا رفتن تعداد مبتلایان و جان باختگان ناشی از ویروس کرونا و مواجهه با موج سهمگینی از این بیماری در استان می‌شود. معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه در زمینه مقابله با کرونا ارائه کردند و مواردی شامل گزارش تحلیلی روزانه تست‌های انجام شده و موارد ابتلا به کرونا در استان، مصوبات روزهای گذشته ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، روند ارائه خدمت به بیماران در بیمارستان‌های استان و روند واکسیناسیون کرونا در فارس، بررسی شد. 
سیصد و چهل و نهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، صبح دیروز پنجم تیر، در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، برگزار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی