[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

آب سدها به شهرها رسید ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، استاندار فارس در آیین بهره برداری از ایستگاه پمپاژ و خط آب‌رسانی از غرب به جنوب شرق شیرازگفت: طی دو سه سال اخیر خطوط انتقال از سدها به شهرها و روستاها را به اندازه طول عمر اجرای این خطوط در کشور انجام داده‌ایم که از جمله آنها خط انتقال آب از سد سلمان فارسی به جهرم، انتقال آب از سد ملاصدرا به سعادت شهر و ارسنجان و خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز است.
وی با بیان اینکه در پیک مصرف به حدود ٧٢٠هزار مترمکعب آب برای شهر شیراز نیاز داریم، تأکید کرد که با مدیریت مصرف هم در قالب توزیع بهینه در خطوط و هم رعایت الگوی بهینه مصرف توسط مصرف کنندگان مشکل تأمین آب موردنیاز حل خواهد شد.
عنایت‌الله رحیمی با بیان اینکه آب مایه حیات است و کمبود آن، ارزش این نعمت خدادادی را بیشتر نشان می‌دهد، گفت: تا زمانی که آب به میزان کافی در اختیار داریم، نعمت وجود آن را متوجه نمی‌شویم. او همچنین با بیان اینکه بیشتر فعالیت‌های شرکت‌های آب و فاضلاب، زیرزمینی است و دیده نمی‌شود، افزود: امسال مشکل کمتری نسبت به سال گذشته داریم و با یک فکر تحلیلی و مرور اطلاعات متوجه خواهیم شد که چه فعالیت‌های خوب و بزرگی در مجموعه شرکت‌های آب و فاضلاب استان فارس انجام شده است.
استاندار فارس، آبفای شیراز را از دستگاه‌های پیشرو و ممتاز در سطح استان معرفی و اضافه کرد: اگر با آهنگی که به تناسب محدودیت‌های اعتباری که دولت داشت در سال‌های گذشته انجام می‌شد، ما امروز مشکل زیرساخت در فارس نداشتیم و اگر این آهنگ به تناسب درآمدهایی که در آینده کشور خواهد داشت، در پروژه‌های عمرانی هم حفظ شود، قطعاً یکی از استان‌های توسعه یافته کشور در ابعاد مختلف زیربنایی و زیرساختی خواهیم بود.
رحیمی خاطرنشان کرد: طی دو سه سال اخیر خطوط انتقال از سدها به شهرها و روستاها را به اندازه طول عمر اجرای این خطوط در کشور انجام داده‌ایم که از جمله آنها خط انتقال آب از سد سلمان فارسی به جهرم، انتقال آب از سد ملاصدرا به سعادت شهر و ارسنجان و خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز است.
مدیر ارشد استان فارس خاطرنشان کرد: این فعالیت‌ها در بیابان‌ها و زیر زمین انجام شده و ما تنها حاصل آن را در لوله و شیر منزل می‌بینیم. استاندار فارس اظهار کرد: اگر این روند که در سه سال گذشته انجام شده در سال‌های آینده هم انجام شود، می‌توان گفت که فارس در یک دوره پنج یا شش ساله از میانگین توسعه یافتگی کشور می‌تواند جلوتر بیفتد.
رحیمی همچنین سرانه مصرف آب در شیراز را ٢٢٠ لیتر ذکر و عنوان کرد: در صورت رعایت الگوهای مصرف، با کمترین مشکل تابستان را سپری خواهیم کرد.
او همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتقال آب از دریا نیز گفت: این پروژه چند مرحله دارد که اولین مرحله آن تخصیص توسط وزارت نیرو است و فارس از جمله استان‌های پیشرو است که بیش از ٣٠٠میلیون مترمکعب تخصیص گرفته‌ایم و فاز اجرایی را آغاز کرده‌ایم.
استاندار فارس با بیان اینکه در حال حاضر انتقال آب از دریا به شهرستان‌های لامرد و مهر در دستور کار قرار گرفته است، اعلام کرد که انتقال آب از خلیج و دریای عمان برای استان فارس توسط بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی