[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

شهردار شیراز: اقدامات ما در بافت تاریخی الگوی جهانی است ، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در جلسه مجازی هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی گفت: اقدامات شیراز در بهسازی بافت تاریخی می‌تواند موضوع مشترک همکاری برای شهرهای تاریخی جهان باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور عضو هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی در این نشست که با حضور سایر اعضای هیئت مدیره از شهرهای کیوتو (ژاپن)، شیان (چین)، گیونگ جو (کره جنوبی)، بلرت (استرالیا)، قونیه (ترکیه)، بادیشل (اتریش) و لیوبلیانا (اسلوونی) برگزار شد، افزود: شیراز طی چند سال گذشته در احیای بافت تاریخی که بخشی از هویت و تاریخ این کلان شهر را شکل می‌دهد، تلاش بسیاری کرده است. در جلسه مجازی هیئت مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی، شهر آندونگ کره جنوبی با رأی اعضا به عنوان میزبان هجدهمین کنفرانس جهانی شهرهای تاریخی انتخاب شد. همچنین در این نشست عضویت شهرهای اردبیل و هیمجی (ژاپن) به صورت رسمی اعلام و عضویت شهرهای ولادیمیر (روسیه) و ماتسوئه (ژاپن) نیز مطرح و با رأی اعضا تصویب شد.
همچنین در این نشست به دستور کارهایی همچون گزارش سال مالی ۲۰۲۰ و ارائه آن و فعالیت‌ها و اقدامات سال مالی ۲۰۲۱ و برنامه بودجه نیز پرداخته شد و اعضا نظرات خود را در این خصوص ارائه کردند. اتحادیه شهر‌های تاریخی در سال ۱۹۸۷ در شهر کیوتو ژاپن بنیان‌گذاری شد و دبیرخانه آن نیز در همان شهر قرار دارد. در حال حاضر ۱۲۳ شهر از بیش از ۶۵ کشور جهان عضو این اتحادیه هستند. حیدر اسکندرپور شهردار شیراز نیز در شانزدهمین اجلاس اتحادیه شهر‌های تاریخی جهان (شهریورماه سال ۹۷) با کسب آرای مجمع عمومی به عنوان عضو هیئت مدیره این اتحادیه انتخاب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی