[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

فارس متأثرترین استان از خشک‌سالی است، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در جلسه شورای مدیران ستادی استان فارس گفت: بخش کشاورزی استان فارس ظرفیت بسیار بالایی در کشور دارد و این ادعا را می‌تواند داشته باشد که آنچه را که در موضوعات مختلف عنوان می‌کند، بخش قابل توجهی از مسائل کشاورزی ایران است و صحبت‌های کارشناسان این استان فراتر از استان است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، احمد طمراسی گفت: در بخش کشاورزی برنامه‌های دولت آینده، هرآنچه را که در بخش کشاورزی می‌خواهند رقم بزنند، با دید گذار از مدیریت باشد؛ چراکه مدیریت شرایط موجود نمی‌تواند آب، محیط زیست و منابع طبیعی ایران را نجات دهد و زیرساخت‌های ما نیاز به یک قاعده ای جدا از مدیریت بخش کشاورزی دارد و بایستی در بخش کشاورزی به دنبال یک تحول بنیادی باشیم. وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان فارس یک دستگاه خدماتی به معنای عام نیست، تأکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی یک دستگاه تخصصی است؛ بنابراین بایستی بخش کشاورزی را به عنوان یک بخش فنی و تخصصی به جامعه معرفی کنیم. این مقام مسئول با اشاره به نقش نظام بهره برداری و تعاونی‌ها در گذشته، در سامان دهی اعتبارات بخش خصوصی و هزینه‌های عمرانی زیرساختی در آب و خاک، بیان کرد: در استان فارس این موضوع باید احیا و تقویت شود و فعالیت‌ها در یکپارچه سازی اراضی، تجهیز و نوسازی و پوشش انهار مثل گذشته جهت دار شود و تعاونی‌های تولید که بر مبنای مدل اقتصادی ارزش شکل می‌گیرند، شناسایی شوند.
طمراسی خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی در اذعان عموم، عوام و خواص از یک بخش تخصصی فاصله گرفته است و همه اجازه مداخله در موضوعات بخش کشاورزی را دارند. ما شبیه به یک دستگاه خدمات عمومی هستیم که وظیفه بنایی کار را بر عهده داریم و مداخله در همه جزئیات بخش کشاورزی ما را از یک بخش تخصصی فاصله داده و این نگاه نگاهی است که آینده بخش کشاورزی ایران را به مخاطره می‌اندازد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: ماهیت بخش کشاورزی به دلیل گستردگی، پیچیدگی و توسعه یافتگی همه جانبه ای که دارد، همواره می‌طلبد که موضوعات بخش کشاورزی با همه اجزا و ارکان قانون گذاری، مجریان و دستگاه‌های مرتبط مرور شود. وی افزود: خدماتی را که ما می‌بایست به تولیدکنندگان خود ارائه دهیم، باید کنترل کنیم و بهترین نسخه را برای عوامل تولید تجویز و ترسیم کنیم.
در ادامه این جلسه نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس اول کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مطالبی که در صحن مجلس مطرح می‌شود برگرفته از همین جلسات کارشناسی برگزار شده با بخش اجراست، اظهار کرد: ما بایستی تلفیقی از صنعت و کشاورزی را هم داشته باشیم و با تأمین امنیت برای سرمایه گذاران، آنان را در جهت سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ترغیب کنیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی