[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

شورا پای تصمیمات خود بایستد، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، با بیان اینکه در شورا باید قبل از تصمیم گیری، مشورت کرده و بر سر مسائل بحث و مجادله شود، تأکید کرد که اگر شورا تصمیمی را با اکثریت آرا اتخاذ کرد، همه، حتی کسانی که مخالف آن تصمیم بوده‌اند، باید بر سر تصمیم خود بایستند.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در دیدار منتخبان دوره ششم شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه این شورا، منتخبان دهه کرامت هستند، ایام میلاد کریمان اهل بیت را تبریک گفت و افزود: انتخاب شما را در این دهه کرامت به فال‌نیک ‌می‌گیرم که گفته اند «سالی که نکوست از بهارش پیداست». شما زیر چتر حضرت امام رضا(ع) هستید و با یک ‌نیت ویژه ای که بسیاری از ‌مردم داشتند وقتی پای صندوق می‌آمدند انتخاب شده اید و ان شاء الله منشأ خدمات ارزشمند، خداپسندانه و مردم پسندانه در طول مدت مسئولیتتان خواهید بود.
به گزارش ایسنا به نقل از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در فارس، آیت‌الله دژکام در ادامه خاطرنشان کرد: ملاک‌های ارزش گذاری ما نسبت به یک‌ کار می‌تواند خیلی متفاوت باشد و ملاکی که از نظر اخلاقی و دینی بسیار مورد توجه است، انگیزه افراد برای انجام کار است.
وی گفت: انگیزه‌هایی که در این انتخابات ملت ما داشتند و به سبب آن پای صندوق رأی آمدند، انگیزه‌های بسیار مقدسی بود و از این جهت جا دارد به کسانی که رأی داده اند و ملتی که در این راستا حرکت کردند، تبریک بگویم و از خدا می‌خواهیم این نیات خیر را تأثیر نیک بدهد.
آیت‌الله دژکام گفت: در مدیریت پیش از تصمیم گیری مجال مشورت است؛ هرچه می‌خواهید کارشناسی شود و مشاوره بگیرد و پخته شود و عجله نکنید تا تصمیم خوبی گرفته شود، ولی پس از تصمیم گیری اگر حرف خود را شکستید دیگر نمی‌توانید ادامه دهید. پس قاطعیت در تصمیم گیری بعد از اتخاذ تصمیم باید ویژگی شورا باشد. او خاطرنشان کرد: در جمع 13 نفری شورای شیراز ممکن است یک ‌موضوع ۷ رأی بیاورد؛ بقیه باید مراقب باشند که اگر می‌خواهیم مدیریت کنیم حرفی پیش نیاید و همه پای رأیی که ‌مصوب شده بایستند و بمانند. نه اینکه برگردیم و حرف‌ خود را بشکنیم که ‌نتیجه آن می‌شود اینکه شورا نمی‌تواند تصمیم بگیرد. آیت‌الله دژکام گفت: در مجال‌ مشورت‌ همه آزادانه بدون جوسازی خاصی حرف بزنید اما بعد از تصمیم‌گیری پای تصمیمی که گرفته شد بایستید. ان شاء الله ‌تصمیمات ‌شورای جدید از این ‌سنخ باشد که ابتدا نگاه کارشناسی، دقت و مشورت به خوبی انجام شود ولی وقتی تصمیم گرفتید خواهش می‌کنم اعضای محترم شورا که نظرشان مخالف است همراه شوند که در غیر این صورت شهر معطل خواهد ماند.
او با بیان اینکه شیراز خیلی عقب‌ماندگی دارد، از اعضای شورای ششم خواست که پای کارهای این شهر بمانند و اضافه کرد: باید با همدیگر باشیم تا شهر جلو رود و ما می‌خواهیم چهره شیراز به عنوان یک کلان شهر در جمهوری اسلامی بتواند جلوه گر توانمندی، عزتمندی و اقتدار جمهوری اسلامی و رفاه شهروندان باشد.
نماینده ولی فقیه در فارس با یادآوری اینکه شیراز شهری توریستی است و بالاخره ان شاء الله کرونا می‌رود، تأکید کرد: شیراز تابلوی گردشگری جمهوری اسلامی است و باید همه تلاش کنیم شهر از این جهت جلوه یک شهر اسلامی و نماد جمهوری اسلامی باشد.
او شورای ششم شیراز را یکدست انقلابی ‌و ارزشی دانست و تصریح کرد: ‌اگر به اهداف خود نرسیم، امیدی به وقت دیگر نخواهیم داشت. خودتان این‌حس را به مردم منتقل کنید که نماینده همه مردم هستید و نه فقط یک طیف و جریان خاص و در جلسات و هم اندیشی‌ها صمیمیت را بیشتر القا کنید تا نتیجه اش برای شهر این باشد که یک حس آرامش برای شهروندان باشد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس خطاب به اعضای شورای شیراز گفت: شما قبل از آنکه وارد شفاعت کسی یا کاری شوید، ببینید از نظر قانون و مقررات و شرع این کار خوب و بایسته است یا خیر؟ اگر کار ناشایست و نابایسته ای است، سعی کنید طرف را قانع کنید که کار نشدنی است اما اگر کار خوب و بایسته ای باشد، هیچ اشکالی ندارد عضو محترم شورای شهر پیگیری کند تا کار انجام گیرد. امام جمعه شیراز با تصریح اینکه شفاعت پارتی بازی نیست، گفت: پارتی بازی یعنی یک کار نابایسته ای را به زور انجام دهیم که غلط و غیراخلاقی است؛ اما شفاعت کاملاً اخلاقی است، یعنی یک کاری که بایسته است را دنبال می‌کنیم و اتفاقاً شفاعت را باید انجام دهید اما پارتی بازی نکنید؛ چراکه بار اخروی آن بسیار سنگین است و پای حق الناس وسط است.
او با طرح این توصیه به اعضای شورای ششم شهر شیراز که شفاعت را در مواردی که قانونیست انجام دهید و نترسید اما کار ناشایسته و نابایسته را وساطت نکنید که حیثیت شورا پایین می‌آید، گفت: شما نماینده مردم هستید تا از ‌کار نابایسته جلوگیری کنید، اما مسیری که دینی و مشروع است‌ را کمک دهید تا اجرا شود. امام جمعه شیراز، با اشاره به مبحث «حرم سوم اهل بیت(ع)» و اینکه این موضوع انتخاب رهبر معظم انقلاب و برای شیراز مایه افتخار است، گفت: این ظرفیت شیراز است و باید از این ظرفیت حسن استفاده شود. کارهای بزرگی در خصوص دسترسی زوار به حرم داریم و ان شاء الله با همکاری شما پیگیری می‌کنیم. از نگاه شهردار و شورای شهر فعلی استفاده کردیم ولی سرعت کار در شورای شما ان شاء الله افزایش پیدا خواهد کرد.
آیت‌الله دژکام گفت: مسائل مختلف طراحی بخش مربوط به توسعه حرم، نباید با دیدگاه شهرداری تعارض پیدا کند. حالا می‌خواهیم وضعیت اجتماعی اطراف حرم و دیگر مناطق شهر را سامان دهیم و این کار بزرگی است و بدون حمایت شما نمی‌شود و این جهت را دنبال کنید تا شهر حرم بودن و توسعه مناسب حرم را پیدا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی