[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۸
  • دوره جدید

آغاز مجدد واکسیناسیون ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از جان باختن 9 هم استانی دیگر طی شبانه روز گذشته خبر داد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 962هزار و 264 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 275هزار و 126 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، 111هزار و 752 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 17هزار و 549 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 292هزار و 675 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن 9 هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز شنبه و دیروز یکشنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهارهزار و 789 نفر اعلام کرد. او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند نیز هزار و 86 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 144 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی 265هزار و 958 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. دکتر همتی اعلام کرد: با توجه به ورود محموله‌های جدید واکسن به شیراز، از امروز آغاز واکسیناسیون گروه‌های هدف بر طبق زمان بندی بارگذاری شده در سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز انجام خواهد شد. بنابراین همشهریان عزیز برای اطلاع دقیق نسبت به مکان‌های واکسیناسیون حتماً به سایت واکسیناسیون به نشانی
 https://covidvaccine.sums.ac.ir/ مراجعه نمایند و تنها مرجع رسمی برای اعلام زمان و مکان واکسیناسیون این سایت، معرفی شده است. معاون بهداشت دانشگاه توصیه کرد: از آنجایی که تعدادی از شهرستان‌های جنوبی استان فارس متأثر از استان‌های جنوبی کشور مانند سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و بوشهر در وضعیت قرمز می‌باشند و امکان انتقال این وضعیت به شهرهای مرکزی و شمالی استان می‌باشد، از مردم استان فارس خواست تا نسبت به رعایت کردن پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات، حساسیت بالایی داشته باشند تا کادر درمان بتواند کنترل بیشتری نسبت به این بیماری داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی