[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری اقلید خبر داد رفع تصرف ۳۵۰ هکتار از اراضی ملی پلاک پهلوانی اقلید، روزنامه شیراز نوین

فارس: رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری اقلید از خلع ید 350 هکتار از اراضی ملی پلاک پهلوانی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
کرامت الله چترسیماب ظهر دیروز در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی که با حضور رئیس دادگستری، معاون فرماندار، دادستان و مسؤولان ثبت اسناد، جهاد کشاورزی، امور اراضی، بنیاد مسکن، محیط‌زیست، امور عشایر و سایر اعضای این شورا در سالن اجتماعات اداره جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد از اهمیت و لزوم حفظ اراضی ملی در راستای منفعت عمومی سخن گفت.
وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای احیا، حفظ، توسعه و حراست از منابع ملی و جلوگیری از دست‌اندازی، تصرف و تخریب آن‌ها امری لازم است به برگزاری جلسات متعدد این شورا و هم‌اندیشی و تبادل‌نظر برای کسب نتیجه مناسب در دفاع و حراست از منابع ملی اشاره کرد و اظهار داشت: با شناسایی اراضی تصرف‌شده و آگاه کردن افراد از این امر سعی می‌کنیم مشکل را حل کنیم و در صورتی که از این روش به نتیجه نرسیم با تشکیل پرونده و ارسال به مراجع قضایی اقدام می‌کنیم.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری اقلید از خلع ید 350 هکتار از اراضی ملی پلاک پهلوانی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: توقیف سه دستگاه خودروی حامل ریشه شیرین‌بیان، شناسایی و دستگیری سه مخرب اراضی ملی با دو دستگاه تراکتور در منطقه زین‌الدین و میان دوجوب پهلوانی و... ازجمله عملکردهای شاخص یگان حفاظت و پاسگاه ویژه منابع طبیعی این شهرستان در این مدت بوده است.
چترسیماب تشکیل و سازماندهی چهار اکیپ 20 نفری (در کل 80 نفر) از نیروهای بسیج و مردمی و نیروهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری برای اطفای حریق، شناسایی و تهیه نقشه مناطق بحرانی و آتش‌سوزی و ارسال آن به استان، استفاده از 86 مربی افتخاری در زمینه حفاظت از عرصه‌های ملی، تشکیل دو اکیپ دیده‌بان در جنگل امامزاده اسماعیل و گردنه چاهو برای پیشگیری از آتش‌سوزی، آماده‌سازی باند فرودگاه در دشت نمدان برای عملیات‌های اطفای حریق احتمالی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی و... را از دیگر عملکردهای منابع طبیعی و آبخیزداری اقلید برشمرد.
در ادامه این جلسه رئیس دادگستری اقلید با اشاره به بارندگی‌های اخیر و احتمال طمع بیشتر متخلفان در دست‌اندازی و تصرف اراضی ملی بر لزوم آمادگی کافی، برنامه‌ریزی دقیق و اقدام مؤثر برای مقابله با آن‌ها و حفظ و صیانت از منابع ملی تأکید کرد.
سید حسن سید محسنی با تأکید بر لزوم پیشگیری از تصرف اراضی ملی، حرکت مؤثر در خلع ید و بررسی تصرف مازاد بر واگذاری و... را نیز خواستار شد.
 این جلسه با بررسی مصوبات جلسه پیش شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی اقلید، تبادل‌نظر و بحث در زمینه چند مورد مشخص از پلاک‌ها برای اقدام قانونی و خلع ید و اقدام انجام‌شده از جلسه پیش این شورا تاکنون برگزار شد.
ررر

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی