[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

آغاز فعالیت‌های خانه گردشگری ویرا در فارس، روزنامه شیراز نوین


مدیرکل امور عشایر فارس از آغاز فعالیت‌های خانه گردشگری ویرا در استان فارس خبر داد. روح الله بهرامی گفت: در راستای اجرایی شدن تفاهم نامه سازمان امور عشایر ایران و خانه گردشگری ویرا با موضوعات برگزاری تورهای گردشگری، برگزاری جشنواره ملی عکس و آموزش فعالان گردشگری عشایر استان فارس طی هفته جاری فعالیت خود را آغاز نمودند. 
وی با طرح موضوع آموزش و جذب گردشگر و بااهمیت دانستن این نکته که گردشگری یکی از راه‌های برون رفت از اقتصاد تک بعدی دامداری عشایر می‌باشد، گفت: با توجه به تجربه و برنامه‌های مدون خانه گردشگری ویرا، امیدوار و خرسندیم این امر به نحو احسن در این استان پیاده سازی شود و بهره وری کامل آن در بلندمدت در جهت رشد، پیشرفت و تعالی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی عشایر استان رخ دهد.
مدیرکل امور عشایر فارس در ادامه افزود: با توجه به برنامه ریزی‌های مدون و حضور مدیرعامل خانه گردشگری ویرا همراه با کادر مجرب در استان، در شهرستان‌های سپیدان و سروستان اقدام به آموزش حضوری عشایر در زمینه گردشگری می‌نمایند.
جمالی مدیرعامل خانه گردشگری ویرا ضمن تشکر از سازمان امور عشایری ایران علی الخصوص پیگیری‌های موسوی مشاور امور زنان در سازمان به جهت انتخاب استان فارس که قطب عشایری کشور می‌باشد به عنوان یکی از 3 استان پایلوت در زمینه گردشگری معرفی شده، افزود: برگزاری تور عشایر، اجرای دوره‌های آموزشی با همراهی اساتید متخصص به جهت پرورش و تربیت نیروی انسانی عشایری در راستای اشتغال‌زایی آنها، برگزاری گفت و گوهای زنده در صفحات مجازی، برگزاری دوره‌های آموزشی با همراهی شرکت‌ها و اشخاص معرفی شده از سوی اتحادیه‌ها، برگزاری جشنواره‌های مختلف علی الخصوص جشنواره‌های عکس با موضوع پوشش محلی، کمک به فروش محصولات و صنایع دستی عشایر با کمک شرکت‌های تعاونی عشایر با برگزاری تورها از جمله اقدامات این تفاهم نامه می‌باشد. یوسفی مسئول گردشگری امور عشایر فارس اظهار داشت: با توجه به ظرفیت و قابلیت‌های گرشگری عشایری در زمینه تولیدات عشایری، صنایع دستی و شیوه معیشت عشایر و تنوع اقوام در استان فارس، می‌توان از طریق ظرفیت در جهت توسعه گردشگری، بوم گردی عشایری، افزایش درآمد و اشتغال‌زایی در کنار دامداری برنامه ریزی نمود. گفتنی است در استان فارس بیش از 23 کانون فعال بوم‌گردی در حال فعالیت در زمینه گردشگری عشایری می‌باشند. 


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی