[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

فرماندار فیروزآباد: مردم دستگاه قضایی را پناهگاه خویش می‌دانند، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان فیروزآباد گفت: مردم دستگاه قضایی را ملجأ و پناهگاه در احقاق حق خویش دانسته و انتظار گسترش عدل و قسط، تأمین و گسترش امنیت، حفظ بیت المال و برخورد با مفسدان دارند.
به گزارش مهر، حسین آرگیو صبح دیروز دوشنبه در دیدار با کارکنان و قضات دادگستری فیروزآباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران باوفای او اظهار داشت: هفته قوه قضائیه، فرصت مناسبی برای بازخوانی اندیشه‌های شهید بهشتی و تقدیر از تلاش افرادی است که با تلاش و همت، عدالت را در جامعه بسط می‌دهند.
وی افزود: امروز مردم از تمامی ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی انتظار دارند که با همدلی و اتحاد نظری و عملی، مشکلات را از مسیر پیشرفت و توسعه کشور بردارند.
فرماندار شهرستان فیروزآباد ادامه داد: این انتظار امروز به واسطه همراهی مسئولان، در شهرستان فیروزآباد به خوبی مشهود است.
آرگیو تصریح کرد: مردم دستگاه قضایی را ملجأ و پناهگاه در احقاق حق خویش دانسته و انتظار دارند که به واسطه تلاش این قوه مهم شاهد بسط و گسترش عدل و قسط، تأمین و گسترش امنیت، حفظ بیت‌المال و برخورد با مفسدان و 
قانون‌شکنان باشند.
وی گفت: مردم مهم ترین پشتوانه و سرمایه اجتماعی محسوب می‌شوند و عملکرد درست مسئولان موجب حفظ و تقویت این سرمایه عظیم می‌شود.
در ادامه رئیس دادگستری فیروزآباد ضمن برشمردن اهداف قوه قضائیه به خصوص اهم برنامه‌های رئیس قوه قضائیه افزود: برای ایجاد تحول عظیم، نیاز است همه دستگاه‌ها دست به دست هم دهند.
خلیل فیلوندی با اشاره به عملکرد دادگستری شهرستان فیروزآباد ادامه داد: از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۹ تا ابتدای تیرماه ۱۴۰۰ در دادسرای فیروزآباد سیزده‌هزار و ۱۹۲ فقره پرونده ثبت شده که از این تعداد سیزده‌هزار و ۱۴۵ فقره تعیین تکلیف شده است. فیلوندی ابراز کرد: در دادگاه این شهرستان ۱۰‌هزار و ۷۳۲ فقره پرونده ثبت شده که از این تعداد ۱۰هزار و ۵۵۱ فقره پرونده صدور رأی شده است.
وی بیان داشت: در شورای حل اختلاف ۹هزار و ۶۰۹ فقره پرونده ثبت شده و از این تعداد به علاوه تعداد پرونده‌های بررسی نشده سال پیش، ۹هزار و ۶۶۴ فقره پرونده منتهی به صدور رأی شده است.
رئیس دادگستری شهرستان فیروزآباد خاطرنشان کرد: در مجموع در این بازه زمانی در دادگستری و شورای حل اختلاف، ۳۳هزار و ۵۳۳ پرونده ثبت و ۳۳هزار و ۳۶۰ فقره پرونده منتهی به تعیین تکلیف و صدور رأی گردیده است.
او گفت: با توجه به گسترش حجم ورودی پرونده‌های حقوقی و اطاله دادرسی، مجوز راه اندازی شعبه سوم حقوقی در دادگستری فیروزآباد با حمایت‌های بی دریغ رئیس کل دادگستری استان فارس از دیگر اقداماتی بود که در سال ۹۹ صورت گرفت.
فیلوندی همچنین به بررسی حجم بالای پرونده و تعیین تکلیف و صدور رأی در این دادگستری اشاره و ابراز داشت: جا دارد در اینجا از همکاران قضایی و اداری که شبانه روز برای خدمت به مردم شهیدپرور و متدین انجام وظیفه می‌نمایند، تقدیر و تشکر کنم.
رئیس مجموعه قضایی فیروزآباد در خصوص مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها نیز تصریح کرد: هم اینک در دادگستری پس از ورود پرونده به محاکم حداکثر وقت رسیدگی که تعیین می‌گردد، کاهش یافته که با کاهش این وقت توانسته‌ایم با تقلیل مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها، اطاله دادرسی را که یکی از گله‌مندی‌های مردم در رسیدگی به پرونده‌ها بود، از بین ببریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی